حمله پهپادی ارتش یمن به عربستان سعودی

کدخبر: 392456
اقتصاد نیوز : سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که یگان پهپادی ارتش این کشور با سه پهپاد یک فرودگاه و یک پایگاه نظامی عربستان سعودی را هدف قرار داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، ارتش یمن از عملیات پهپادی موفق خود به مواضع نظامی عربستان سعودی در جنوب غربی این کشور خبر داد.

سرتیپ «یحیی سریع» جمعه شب در حساب توییتری خود با اعلام این خبر نوشت: « به لطف خداوند، یگان پهپادی توانست مواضع نظامی حساس در فرودگاه بین‌المللی ابها و پایگاه هوایی "ملک خالد" را در خمیس مشیط با سه پهپاد هدف قرار دهد».

به گفته سخنگوی نیروهای مسلح یمن این پهپادها از نوع «قاصف ۲کی» بوده و با دقت به اهداف مذکور اصابت کرده است. 

پهپادهای مذکور از نوع انتحاری بوده و دارای برد بلندی هستند.

سریع گفت که عملیات تلافی‌جویانه امروز در ساعات متفاوتی صورت گرفته و در پاسخ به تشدید حملات هوایی به مناطق یمن و تشدید محاصره این کشور توسط ائتلاف سعودی است.

ارتش یمن طی این هفته چند عملیات تلافی‌جویانه به پایگاه هوایی ملک خالد و فرودگاه ابها که میزبان جنگنده‌های مشارکت کننده در بمباران یمن است، انجام داده است.

عربستان سعودی طی سال‌های گذشته برای توجیه اقدامات و حملات هوایی در یمن و همچنین با ایجاد سپر برای تجهیزات نظامی مانند آشیانه‌‌های جنگنده‌ها و اتاق جنگ، آن‌ها را در نزدیک فرودگاه‌‌های نظامی مستقر کرده است که فرودگاه‌های خمیس مشیط و ابها در جنوب غربی عربستان از جمله این فرودگاه‌هاست.

ارتش یمن، هرگونه عملیات موشکی و پهپادی به اهداف نظامی سعودی را حق مشروع خود می‌داند و تأکید کرده است که این عملیات زمانی متوقف خواهد شد که محاصره و جنگ شش ساله علیه یمن متوقف شود.

تیتر یک
  • روند نرخ سود موزون مداخله در زمستان

    خالص عملیات بانک مرکزی در بازار باز روز سیزدهم اسفند ماه، قبض ۲ هزار و ۱۲۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان نقدینگی از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما