نماینده حامی ترامپ: سلاح‌هایم آماده استفاده هستند

کدخبر: 393961
اقتصاد نیوز : «لارن بوبِرت» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه گفت، آماده است از سلاح‌هایش استفاده کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به نوشته پایگاه خبری «هیل»، بوبرت اخیراً در حالی در جلسه ویدئویی کمیته منابع طبیعی مجلس نمایندگان حاضر شد که پشت سرش تعداد زیادی از انواع سلاح گرم را چیده بود.

چنین اقدامی سیل انتقادات علیه این قانون‌گذار حامی ترامپ را به همراه داشت و علاوه بر دیگر نمایندگان کنگره، کابران رسانه‌های اجتماعی نیز به انبار شدن سلاح در منزل او واکنش نشان دادند.

با این حال بوبرت روز پنجشنبه در پاسخ به این انتقادات گفت: «چه کسی گفته این انبار کردن است؟ این‌ها آماده استفاده هستند».

بوبرت پیش از پیروزی در انتخابات کنگره گفته بود، با سلاح گرم در جلسات مجلس نمایندگان آمریکا حاضر خواهد شد و پس از آن نیز از پلیس کنگره درخواست کرد به او اجازه دهد با سلاح کمری در جلسات حاضر شود.

او که بارها با بستن سلاح به کمرش در کمپین انتخاباتی حاضر شده بود، از سوی ترامپ به عنوان «فردی جنگجو» شناخته شده که «هرگز در برابر جریان اصلی در کنگره سر تعظیم فرود نمی‌آورد».

این قانون‌گذار جمهوری‌خواه پس از شکست ترامپ در انتخابات گفت در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا شرکت نمی‌کند. وی همچنین ترامپ را یکی از بزرگ‌ترین روسای جمهور آمریکا توصیف کرده است.

تهدید بوبرت درخصوص استفاده از سلاح‌هایش پس از آن صورت می‌گیرد که ششم ژانویه (۱۷ دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند.

حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما