هلی کوپترهای آمریکا بر فراز توکیو به پرواز درآمدند

کدخبر: 395751
اقتصاد نیوز : بر اساس گزارش رسانه های ژاپنی، تحقیقات نشان می دهد که نیرو‌های آمریکایی حداقل ۱۲ بار مقررات مربوط به هواپیما‌های ژاپنی، تحت قانون هوایی مدنی ژاپن را نقض کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ژاپن ضمن هشدار درباره هلی کوپتر‌های نظامی آمریکا که با نقض قوانین در ارتفاع کم بر فراز آسمان این کشور  به پرواز درآمدند، اعلام کرد: هلی کوپتر‌های نظامی آمریکا بار‌ها و در ارتفاع کم برفراز آسمان خراش های توکیو در حال پرواز بوده اند و مقررات هواپیمایی ژاپن را نقض کرده اند.

بر اساس گزارش رسانه های ژاپنی، تحقیقات نشان می دهد که نیرو‌های آمریکایی حداقل ۱۲ بار مقررات مربوط به هواپیما‌های ژاپنی، تحت قانون هوایی مدنی ژاپن  را نقض کردند و در مناطق کم جمعیت در پایین‌ترین ارتفاع ایمنی پرواز می‌کنند. 

این هلی کوپتر‌ها اغلب از نوع هاوک سیاه ارتش آمریکا هستند و اکثر آن‌ها از استان کاناگاوا، جنوب توکیو، محلی که چندین پایگاه نظامی آمریکا در آنجا مستقر است، آمده و تمام پرواز‌های انجام شده توسط نیرو‌های آمریکایی یا مأموریت اساسی دارند و یا برای آموزش و آمادگی لازم، هستند. 

این اولین بار نیست که هواپیما‌های آمریکایی هنگام پرواز بر فراز ژاپن قوانین را نقض می‌کنند. در آوریل ۲۰۱۸ نیز یک جت جنگنده F-۱۶ ایالات متحده در ارتفاع بسیار کمی از مناطق آئوموری و ایواته به پرواز درآمده است. 

در فوریه همان سال نیز رسوایی دیگری از سوی ارتش آمریکا اتفاق افتاد و یک فروند F-۱۶  دو مخزن سوخت را در دریاچه‌ای نزدیک به ۱۰ قایق ماهیگیری در شمال ژاپن ریخت و یک لکه سوخت ایجاد کرد.

تیتر یک
  • پیش بینی بازار سهام ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: تاثیرپذیری رفتارهای معاملاتی در بازار سهام را می‌توان در پیوند با تصمیمات اخیر سیاست‌گذار درباره تقویت سمت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما