خبر خوش مترویی برای ساکنان کرج

کدخبر: 397388
اقتصادنیوز :‌شهردار کرج با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰۰ نفر در پروژه مترو مشغول به کار هستند، گفت: در بهار ۱۴۰۰ بخشی از این پروژه بهره‌برداری می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،علی کمالی‌زاده در حاشیه نماز جمعه شهر کرج  ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی و درختکاری، اظهار کرد: در سه سال گذشته سرانه فضای سبز شهر کرج سالیانه یک متر افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته حدود یک هزار هکتار در کرج جنگل‌کاری شده بود، گفت: سرانه فضای سبز کلان‌شهر کرج از ۱۳.۵ متر به ۱۶.۵ متر افزایش یافته است و تا پایان امسال حدود یک هزار و ۲۰۰ هکتار جنگل‌کاری انجام خواهد شد.

شهردار کرج با اشاره به تراکم بالای جمعیتی در استان البرز به ویژه این کلان‌شهر کرج تصریح کرد: سرانه فضای سبز در سال‌های اخیر نه تنها کاهش پیدا نکرده است بلکه افزایش هم داشته است.

وی به مجموعه یک هزار هکتاری باغستان اشاره کرد و گفت: برای نگهداری از این مجموعه سرسبز تلاش فراوانی می‌شود.

شهردار کرج با اشاره به ایجاد فضای سبز در ۲۰۰ هکتار از اراضی جنوب غربی شهر (جاده قزلحصار)، گفت: ۲۰۰ هکتار دیگر نیز در اراضی حلقه دره و حوالی فرودگاه پیام به فضای سبز اختصاص یافته است، همچنین ۴۰۰ هکتار از اراضی لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) نیز به کشت فضای سبز اختصاص یافت.

سطح جنگل‌کاری در کرج به ۲۲۰۰ هکتار می‌رسد

وی تأکید کرد: با تحقق پروژه‌های ذکر شده سطح جنگل‌کاری در کلان‌شهر کرج به ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار خواهد رسید.

کمالی‌زاده به احداث پارک و بوستان در جای‌جای شهر به ویژه مناطق کم‌برخوردار اشاره کرد و گفت: پارک ایران کوچک به مساحت ۷ هکتار نیز روز گذشته توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

وی ادامه داد: پارک همگام در خط چهار حصار، مهر، مادران شهید، روشندلان، گذر سبز باغستان، بهارستان، گذر سبز حاشیه رودخانه کرج، امید، هاشمی از جمله پارک‌های است که طی سه سال گذشته در کرج به بهره‌برداری رسیده است.

به گفته شهردار کرج ۱۲ کیلومتر از حاشیه اتوبان یعنی شش کیلومتر رفت و شش کیلومتر برگشت از عوارضی قدیم تا ورودی بهشت سکینه (س) به فضای سبز اختصاص یافته است.

کمالی‌زاده با اشاره به اهمیت حفظ منابع آبی، گفت: اولین کلان‌شهری هستیم که فاضلاب را تصفیه کرده و از آب حاصل از آن برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌کنیم.

وی تأکید کرد: دو تصفیه‌خانه برای این منظور احداث شده و تصفیه‌خانه سوم نیز در بهار سال آینده بهره‌برداری می‌شود.

شهردار کرج با اشاره به وضعیت متروی کرج، گفت: در آغاز به کار شورای پنجم این پروژه تقریباً تعطیل بود اما اعضای شورا برای راه‌اندازی مجدد این پروژه اهتمام ویژه‌ای به خرج دادند.

کمالی‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰۰ نفر در پروژه مترو مشغول به کار هستند، متذکر شد در بهار ۱۴۰۰ بخشی از این پروژه بهره‌برداری می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما