روسیه برای احیای برجام پیشقدم شد

کدخبر: 397959
اقتصاد نیوز : نماینده روسیه در سازمان های بین المللی از آمادگی این کشور برای همکاری با همه شرکت کنندگان برجام برای احیای هرچه سریعتر توافقنامه هسته‌ای خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین شامگاه یکشنبه خطاب به دفتر نمایندگی آمریکا در وین در توئیتی نوشت: شرکای آمریکایی خوش آمدید، روسیه برای همکاری با همه شرکت کنندگان برجام برای احیای هرچه سریعتر توافقنامه هسته‌ای آمادگی دارد.  

این توئیت در واکنش به توئیت دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در وین نوشته شد که در آن گفته شده بود: ایالات متحده آمریکا در هماهنگی نزدیک با شرکا و متحدان خود آماده از سرگیری تلاش‌های دیپلماتیک سازنده برای دستیابی به بازگشت متقابل به اجرای برجام است که دستاورد کلیدی دیپلماسی چندجانبه محسوب می‌شود.

"میخائیل اولیانوف" نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، روز یکشنبه در توئیت دیگری انصراف تروئیکای اروپایی از ارائه پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را اقدامی منطقی و چیره شدن عقل سلیم خواند.

به گزارش ایرنا، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در توئیتی نوشت: در محیط پیرامونی، اطلاعات منفی زیادی منتشر می‌شود. اما واقعیت آن چنان که تصور می‌شود، بد نیست.

وی افزود: به عنوان مثال تروئیکای اروپایی (شامل فرانسه، آلمان و انگلیس) از ارائه پیش نویس عجیب قطعنامه درباره ایران به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی منصرف شد که نمایانگر چیرگی عقل سلیم بود.

اولیانوف نوشت: ما امیدواریم که منطق و عقل سلیم در امور دیگر حیاتی نیز چیره شود.  

وی با اشاره به برگزاری نشست شورای حکام آژانس که موضوع برجام در مرکز توجه آن قرار داشت خاطرنشان کرد که از تشدید تنش‌ها پیرامون مساله ایران جلوگیری شد و در آینده نیز تلاش‌های دیپلماتیک روی احیای برجام تمرکز یابد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما