کرونا از این روش هم برای کشتن انسان ها استفاده می کند

کدخبر: 398234
اقتصادنیوز : دانشمندان در مطالعه‌ای جدید دریافتند که ویروس کرونا ممکن است با فریب بدن، اعضای آن را به حمله علیه یکدیگر سوق دهد.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الکوثر، یک مطالعه جدید نشان داده است که برخی از عواقب نادر ناشی از کرونا، ممکن است تا حدی باشد که بدن را فریب داده و موجب شود تا اعضای بدن به یکدیگر حمله کنند.

این مطالعه که در مجله علمی "رادیولوژی اسکلتی" منتشر شده، نگاه جدیدی به برخی از علائم مرموز ناشی از این بیماری را ارائه می‌دهد؛ به گونه‌ای که تاکید می‌کند ممکن است سیستم ایمنی بدن را به صورت اشتباهی به مقابله با اعضای دوست سوق دهد.

سواتی دشموخ یکی از نویسندگان این مطالعه می‌گوید این ویروس باعث می‌شود بدن به خودش حمله کند و این ممکن است برای مدت طولانی ادامه داشته باشد.

دشموخ افزود: طبیعی است که ویروس‌ها باعث بروز درد عضلانی و بروز مشکلاتی در مفاصل شوند، اما آنچه در عفونت کووید ۱۹ مشاهده کرده‌ایم مشابه آنچه تاکنون دیده ایم نیست، به ویژه آنکه این ویروس طیف گسترده‌ای از علائم و دامنه ابتلای بزرگی دارد.

دانشمندان هنوز کشف نکرده اند که چرا این ویروس گاهی اوقات باعث این واکنش‌های ایمنی بیش فعال می‌شود، اما فرضیه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها می‌گوید برخی از افراد ممکن است در از بین بردن ویروس‌های پوشیده شده با آنتی بادی‌ها با مشکل روبرو شوند که این امر منجر به تجمع باصطلاح " زباله " یا اجسام خارجی در بدن می‌شود.

این امر بدن را به سمت یک واکنش زنجیره‌ای تصادفی مانند حمله سلول‌های ایمنی به سلول‌های سالم سوق می‌دهد.

دشموخ توضیح داد که این ویروس بدن را فریب می‌دهد تا تصور کند برخی از سلولها، عضلات یا مفاصل آن بیگانه هستند و باید از بین بروند.

 

تیتر یک
  • رشد مثبت علی‌رغم افزایش نرخ تورم و بیکاری

    اقتصادنیوز؛ صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید چشم‌انداز اقتصادی، پیش‌بینی کرد که اقتصاد ایران در سال پیش رو علی‌رغم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما