کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دما در نیمه‌شمالی کشور/ بارش باران و تگرگ در این مناطق کشور

کدخبر: 398898
امروز وزش باد شدید تا خیلی شدید برای بیشتر مناطق کشور و شنبه برای بیشتر مناطق نیمه‌شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، امروز با تقویت سامانه بارشی، در اغلب مناطق کشور به جز سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب و شرق کرمان، جنوب فارس و نیمه جنوبی خراسان جنوبی بارش رخ خواهد داد که شدت بارش‌ها در کردستان، ایلام، زاگرس مرکزی و جنوبی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی خواهد بود.

شنبه در شمال شرق، شرق، استان‌های ساحلی دریای خزر، برخی مناطق سمنان، شرق اصفهان و ارتفاعات کرمان بارش باران پیش‌بینی می‌شود که بارش در خراسان رضوی و ارتفاعات گلستان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود. طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت برف، کولاک برف و در سایر مناطق به صورت باران، رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد رخ داد تگرگ خواهد بود. این سامانه اواخر وقت شنبه از کشور خارج می‌شود.
 
گفتنی است، امروز وزش باد شدید تا خیلی شدید برای بیشتر مناطق کشور و شنبه برای بیشتر مناطق نیمه‌شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود که در جنوب، جنوب شرق، شرق، مرکز کشور احتمال وقوع گرد و خاک دور از انتظار نیست.

از یکشنبه تا سه‌شنبه جوی آرام در بیشتر مناطق کشور خاکم خواهد بود.

همچنین از امروز تا شنبه کاهش محسوس ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دما در نیمه‌شمالی و شنبه و یکشنبه کاهش ۴ تا ۸ در‌جه‌ای دما در شرق کشور رخ می‌دهد. از دوشنبه دما در مناطق ذکر شده روند افزایشی خواهد داشت.

دریای خزر روز‌های جمعه و شنبه، خلیج‌فارس از امروز تا یکشنبه و تنگه‌هرمز و شرق دریای عمان شنبه و یکشنبه متلاطم و مواج پیش‌بینی می‌شوند.

 
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما