احضار سفیر روسیه در واشنگتن در واکنش به سخنان بایدن درباره پوتین

کدخبر: 400300
اقتصاد نیوز : وزارت خارجه روسیه تصریح کرد، مسکو نمی‌خواهد روابط با واشنگتن شاهد تنش باشد. دولت جدید آمریکا نزدیک دو ماه است که در قدرت است و این دلیل موجهی برای تلاش جهت ارزیابی اقدامات دولت بایدن در این مدت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه روسیه امروز، چهارشنبه آناتولی آنتونوف، سفیر این کشور در آمریکا را برای مشورت و بررسی آینده روابط روسیه و آمریکا فراخواند. اخیرا بایدن با توهین به رییس جمهور روسیه او را "قاتل" خواند و تاکید کرد: باید بهای کارهایش را بپردازد.

خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، وزارت خارجه روسیه در این باره تاکید کرد: آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن به مسکو فراخوانده شده تا به بررسی آنچه باید انجام دهد و مسیری که روابط این کشور با آمریکا پیش می‌رود، تصمیم گیری کند.

وزارت خارجه روسیه تصریح کرد، مسکو نمی‌خواهد روابط با واشنگتن شاهد تنش باشد. دولت جدید آمریکا نزدیک دو ماه است که در قدرت است و این دلیل موجهی برای تلاش جهت ارزیابی اقدامات دولت بایدن در این مدت است.

طبق این بیانیه، تعیین راه‌های ارزیابی روابط روسیه و آمریکا که در وضعیت دشواری است، برای روسیه مهم است؛ وضعیتی که واشنگتن طی سال‌های گذشته آن را به بن بست رسانده است. ما توجه داریم که روابط بدتر از این نشود البته اگر آمریکایی‌ها خطرات مرتبط به آن را درک کنند. این مساله در مذاکرات وزارت خارجه و طرف‌های مربوطه دیگر با سفیر روسیه در واشنگتن بررسی خواهد شد.

اخیراً نهاد‌های امنیتی آمریکا در گزارشی تایید کردن که روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر آمریکا به نفع دونالد ترامپ دخالت کرده است. بایدن هم پس از این گزارش در گفتگو با شبکه ای‌بی‌سی نیوز به انتقاد تند از رئیس‌جمهور روسیه پرداخت.

او گفت: رئیس‌جمهور پوتین باید بهای دخالت در انتخابات آمریکا و کاری که انجام داده راکرده را بپردازد.

بایدن همچنین در پاسخ به سوال مجری گفت که فکر می‌کند پوتین یک قاتل است.

تیتر یک
  • ترکیه جای خالی آمریکا را پر می‌کند؟

    در اثنای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، ماه گذشته ترکیه پیشنهاد داد که مسئولیت اداره و امنیت فرودگاه بین‌المللی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما