آمار نگران‌کننده مراجعان کرونایی به بیمارستان مسیح دانشوری

کدخبر: 401160
اقتصادنیوز: رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: بیماران مبتلا به کرونا ورودی به بیمارستان مسیح دانشوری در ۲۴ ساعت گذشته افزایش دو برابری داشته اند.

به گزارش اقتصادنیوز علی اکبر ولایتی در مصاحبه با خبرگزاری صدا وسیما، افزود: بیمارستان‌های مسیح دانشوری با تمام ظرفیت آمادگی مقابله با کرونا را دارد و کل تخت‌های بیمارستان به جز ۵۰ تخت برای بیماران مصدوم و اچ آی وی بقیه ۱۵۰ تخت در اختیار بیماران کرونا دارد. در حقیقت تعداد تخت‌ها با شرایط بیماران منعطف تعریف شده است و تاکنون نبوده که بیمار مبتلا به کرونا نیازمند تخت باشد و ما نداشته باشیم. 

افزایش ۲ برابری بیماران کرونا به بیمارستان مسیح دانشوری

وی ادامه داد: بیمارستان مسیح دانشوری بیمارستان ارجاعی است و بیماران بدحال از سایر مراکز به این مرکز درمانی ارجاع می‌شوند. 

آقای دکتر ولایتی با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر بیماران در بیمارستان مسیح دانشوری کمتر از معمول است ادامه داد: البته در طی روز‌های اخیر میزان مراجعه سرپایی در ۲۴ ساعت دو برابر شده و در یک روز اخیر بیمارستان ما ۱۷۰ نفر مراجعه کننده داشته است و با توجه به نوع ویروس انگلیسی سرایت و قدرت انتقال بیماری هم بیشتر است. 

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: افرادی که یک بار مبتلا شدند اگر زمینه داشتند دوباره مبتلا می‌شوند و خیلی به این موضوع فکر نکنند که قبلا گرفتند و مبتلا نمی‌شوند، زیرا جهش و موتاسیون در ویروس ماهیت آن را تغییر می‌دهد. 

وی افزود: ما هیچ محدودیتی برای پذیرش بیمار نداریم و تا زمانی که بیماری هست ما در کنار مردم آماده پذیرش آن‌ها هستیم.

تیتر یک
  • بررسی شاخص های کلان اقتصاد ایران در دهه ۹۰

    اقتصاد نیوز :طبق گزارش مرکز آمار ، شاخص فلاکت در ایران در سال ۹۸ به ۴۵.۴ رسیده است .با توجه به افزایش نرخ تورم در سال…

از دست ندهید
بلیط هواپیما