هشدارهای مهم هواشناسی به کشاورزان و دامداران/ بارش باران در این 14 استان

کدخبر: 401381
اقتصاد نیوز : مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی، کشاورزان و دامداران هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

به گزارش اقتصادنیوز، مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، از استمرار بارش در برخی نقاط کشور خبر داد و گفت: امروز در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، لرستان، ایلام، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری بارش باران انتظار می رود.

 

وی افزود: روز پنجشنبه در دامنه های شمال شرق شاهد بارش خواهیم بود، همچنین روز جمعه در استان های ساحلی خزر و شنبه در سواحل شمالی کشور بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق رخ می دهد.

حقیقت از افزایش دما طی امروز و فردا در مناطق جنوبی و شمالی خبر داد و گفت: با افزایش دما احتمال رخداد کولاک و بهمن در این‌مناطق وجود دارد.

مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی طی توصیه ای به کشاورزان بیان کرد: با توجه به شرایط جوی در استان های شمال غرب همچون آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، اردبیل و زنجان به کشاورزان توصیه می شود که راه آب مزارع و باغات را به علت بارش های شدید بهاری باز کنند.

وی ادامه داد: طی ۳ تا ۴ روز آینده در مناطق شمال غرب، کشاورزان هیچ گونه محلول پاشی و سم‌پاشی در مزارع و باغات خود انجام‌ندهند.

حقیقت در توصیه ای به دامداران‌گفت: با توجه به بارش های بهاری، عشایر و دامداران راستای البرز از رفتن به ارتفاعات اجتناب کنند.

به گفته این مقام‌مسئول، با توجه به وزش باد در مناطق جنوبی به پسته کاران توصیه می شود که از حتما از قیم برای کاشت نهال پسته استفاده کنند.

مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی در پایان تصریح کرد: با وجود احتمال شیوع زنگ زرد گندم در مناطق جنوبی به کشاورزان توصیه می شود که این بیماری را در مزارع خود پایش کنند و در صورت مشاهده با نظر کارشناسان اقدام به استفاده از سموم کنند.

تیتر یک
  • «اقتصادنیوز» رشد اقتصادی بهار ۱۴۰۰ را بررسی کرد

    اقتصادنیوز: تولید ناخالص بخش نفت و گاز در بهار ۱۴۰۰ نسبت به بهار ۹۹ بالغ بر ۲۳ درصد رشد داشته است، این رشد در میان بخش…

از دست ندهید
بلیط هواپیما