سه قاب متفاوت کرونا در سال 99

پاییز؛ رکورددار مرگ و میر کرونا در ایران +نمودار

کدخبر: 401884
اقتصادنیوز : روند فوتی های کرونا در سال 99 نشان دهنده سه موج آماری این متغیر بوده است، برهمین اساس فصل پاییز بالاترین رکورد مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا را به ثبت رسانده است.

به گزارش اقتصادنیوز، از زمان ورود بیماری کرونا به کشور در فصل‌های گوناگون شاهد رکورد های ناراحت کننده بخش مرگ و میر بوده ایم. بررسی این متغیر سیاه کرونایی در سه قاب نشان می دهد که بیشترین حد فوتی ها در فصل پاییز رقم خورده است.

به عبارت دیگر بررسی روند فوتی های بیماری کرونا تا پایان سال 99 نشان می‌دهد آبان و آذر رکورد دار بیشترین میزان مرگ و میر در ایران بوده‌اند. در همین خصوص تلخ ترین روز به 26 آبان ماه با ثبت 486 نفر تعلق داشت.

کرونا

آمار مرگ و میر روزانه کرونا

روند روزانه مرگ و میر بر اثر بیماری کرونایی حاکی از سه موج آماری در فصل‌های سپری شده در سال 99 بود. در میانه بهار، تابستان و پاییز موج‌های پی در پی فوتی های بیماری کرونا به ثبت رسید که در هر فصل جهش بیشتری پیدا می کرد.

بررسی آمارهای وزارت بهداشت و درمان حکایت از آن دارد که شمار جانباختگان در 26 آبان ماه معادل با 486 نفر بوده که بالاترین رکورد در تمام مدت حضور کرونا در ایران بوده است. این رقم از مجموع مرگ ومیر در برخی هفته های بهار نیز بالاتر بوده است.

همچنین در دو ماه آبان و آذر، به مدت 28 روز شمار جانباختگان روزانه کرونا بالاتر از 400 نفر ثبت شده است. بررسی آمارها در قاب هفتگی نیز گویای آن است که سیاه ترین هفته های کرونایی کشور هفته پایانی آبان و نخستین هفته آذر بوده اند.

در هفته پایانی آبان ماه شمار این متغیر در ایران 3 هزار و 314 نفر و در هفته نخست آذر ماه 3 هزار و 199 نفر به ثبت رسید.

کرونا

دوماه سیاه کرونایی در سال 99

مجموع آمار فوتیها در هر ماه بیانگر کل مرگ و میر در ماه مورد نظر خواهد بود. در همین خصوص ماه آبان و آذر به ترتیب سیاه ترین ماه های کرونایی کشور بوده اند.

در کل آبان 12 هزار  و 550 نفر و در تمام روزهای ماه آذر، 9 هزار و 729 نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند که به ترتیب بیشترین میزان فوتیهای ماهانه تاکنون بوده اند. همچنین سال 99 کمترین رکورد ماهانه مرگ و میر نیز به اردیبهشت ماه تعلق داشته که در حد هزار و 974 نفر به ثبت رسید.

کرونا

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما