مدیرعامل تامین اجتماعی اعلام کرد:

سه خبر مهم تامین اجتماعی درباه حقوق بازنشستگان/افزایش 130 درصدی حقوق

کدخبر: 403008
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جزییات مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را اعلام کرد.به گفته او حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می رسد.یک میلیون و 200 هزار تومان اسفند نیز از حقوق بازنشستگان کسر نمی شود.

به گزارش اقتصاد نیوز مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی سه خبر مهم برای بازنشستگان در ابتدای 1400 داشت.

خبر اول: افزایش 130 درصدی حقوق

مصطفی سالاری با بیان اینکه در مردادماه سال گذشته یک متناسب سازی انجام دادیم و سپس در مهرماه صندوق های بازنشستگی دیگر یک مرحله دیگر افزایش حقوق داشتند گفت: بدین ترتیب فاصله حقوق بازنشستگان آنها با تامین اجتماعی افزایش یافت و مطالبه به حقی صورت گرفت.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه افزایش حقوق صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق اعضای این صندوق بیش از ۱۳۰ درصد نسبت به ابتدای 98 افزایش یافته است. ما تلاش کردیم مشابه آنها افزایشی داشته باشیم و عدالتی برقرار شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه نسبت به فروردین ۹۸ مجموع پرداختی ما به بازنشستگان ۶۸۰۰ میلیارد تومان بود که به بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان می رسد گفت: همان حدود ۱۳۰ درصد افزایش را ما هم اعمال خواهیم کرد.

سالاری افزود: حداقلی بگیری که ۳۰ سال خدمت کرده است و حقوقش یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است در فروردین جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد؛ برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم مقداری بیشتر است.سالاری اضافه کرد که وصول منابع نیازمند کمک دولت است و انشالله کمبود و مشکلی در تامین منابع نخواهیم داشت.

خبر دوم:عدم کسر یک میلیون و دویست هزار تومان از حقوق بازنشستگان

به گفته وی افزایش حقوق بازنشستگان تا  4میلیون و 200 هزار تومان در فیش حقوقی  فروردین افراد لحاظ خواهد شد.وی با بیان اینکه در فروردین هرچه افزایش می‌یابد در فیش حقوقی فروردین خواهد آمد گفت: آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی الحساب اسفندماه ربطی به فروردین ندارد و چیزی هم از حقوق بازنشستگان کسر نمی شود.

خبر سوم:صدور احکام از فردا

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پایان اظهار کرد: احتمالا تا فردا ورژن نهایی احکام را داشته باشیم و نهایتا از پس فردا امکان صدور فراهم است. همچنین واریز حقوق با زمانبندی معمول و مشابه ماههای گذشته پرداخت خواهد شد.

 

 

 

 

 

تیتر یک
  • نزدیک شدن تست های روزانه به مرز ۱۰۰ هزار؛

    ابتلای روزانه کرونا در روزجاری به رکورد بیشترین حد خود در کل تاریخ شیوع کرونا در کشور رسید. درهمین خصوص مقایسه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما