ادعای آمریکایی درباره دیدار شمخانی با رئیس سیا

کدخبر: 408632
اقتصاد نیوز : یک روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی مدعی دیدار علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با ویلیام برنز رئیس سیا در بغداد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، باربارا اسلاوین روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی و عضو ارشد شورای آتلانتیک در صفحه توئیتر خود مدعی دیدار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با ویلیام برنز رئیس سیا در بغداد شد.

باربارا اسلاوین روزنامه نگار مشهور آمریکایی و عضو ارشد شورای آتلانتیک در حساب توییتری خود نوشت: نشستی در بغداد انجام شد؛ اما ( در آن نشست) ویلیام برنز (رئیس سازمان سیا) و شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران حضور داشتند. همچنین یک شخصیت غیر معروف سعودی هم آنجا بود. تصور کنید مذاکره گسترده تر از توافق هسته ای ایران بوده است.

پیشتر نیز «مایکل روبین» کارشناس خاورمیانه در مطلبی به نقل از منابع آگاه عراقی مدعی شده بود: «ویلیام برنز، رییس سیا، در سفری به عراق با مقام‌های ایرانی دیدار کرده است.»

به گفته او، این دیدار مخفیانه در منزل وزیر خارجه عراق بوده و در سفارت آمریکا یا ساختمان‌های دولتی عراق برگزار نشده است.
هفته گذشته نیز خبرگزاری فرانسه و دیگر منابع خبری‌ مدعی شده بود نمایندگانی از شورای عالی امنیت ملی به ریاست علی شمخانی برای مذاکره با نمایندگان عربستان سعودی در بغداد بوده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما