بورل اعضای گروه ۷ را در جریان آخرین وضعیت مذاکرات وین قرار داد

کدخبر: 410253
اقتصاد نیوز : مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه گروه هفت به لندن سفر کرده گفت که درباره آخرین وضعیت مذاکرات وین در خصوص احیای برجام با اعضای شرکت کننده در این نشست بحث و رایزنی کرده‌ است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، جوسپ بورل این مطلب را در گفت‌وگو با خبرنگاران در لندن بیان داشت و افزود که مذاکرات مفید و سازنده‌ای را درباره طیف مختلفی از تحولات بین‌المللی و مهم‌ترین مسائل روز جهان داشته است.

او در پاسخ به این سئوال که مذاکرات در چه حوزه‌های پیشرفت داشته افزود: فرصت داشتم تا با همکارانم درباره وضعیت مذاکرات برجام، توافق هسته ایران، گفت وگو کنم، با وزیر امور خارجه آمریکا هم در خصوص آخرین تحولات مذاکرات که دشوار است اما جریان دارد تبادل نظر داشتیم.

وی یادآور شد که دور جدید مذاکرات برجام در قالب نشست کمیسیون مشترک روز جمعه ادامه پیدا خواهد کرد.

بورل دیروز با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه اجلاس گروه هفت دیدار کرد و دو طرف پیرامون بازگشت احتمالی واشنگتن به برجام و نحوه اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق بحث و تبادل نظر کردند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که دوشنبه گذشته وارد لندن شد، در توئیتی بر لزوم استفاده از پنجره فرصت کنونی برای حرکت به سمت بازگشت آمریکا به توافق و اجرای کامل آن تاکید کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما