مجلس ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی شده است؟

کدخبر: 413550
اعتماد نوشت:پیش از آغاز روند ثبت‌نام داوطلبان حضور در کارزار رقابت برای ورود به کاخ ریاست‌جمهوری، مشخص بود که بسیاری از اصولگرایان راه ‌یافته به ساختمان هرمی ‌شکل میدان بهارستان، هیچ حمایتی را از سیدابراهیم رییسی دریغ نخواهند کرد.

به گزارش اقتصادنیوز در این مطلب آمده است؛

رئیسی آن روزها صرفا رییس قوه قضاییه بود اما این حمایت‌ها پس از اعلام کاندیداتوری او در انتخابات ریاست‌جمهوری که هنوز با استعفا از ریاست دستگاه قضا نیز همراه نشده، پایان نیافت تا جایی که در روزهای پس از کاندیداتوری او، نمایندگان مجلس -‌چه از تریبون‌های پارلمان در نطق‌ها و بعضا بیانیه‌های خود و چه در حساب‌های کاربری‌شان در شبکه‌های اجتماعی‌-  علیه اسحاق جهانگیری و علی لاریجانی، دو رقیب جدی و معتدل‌تر رییسی مطالبی را مطرح کردند تا عملا در قامت یک فعال سیاسی قرار بگیرند و به فعالیت حزبی و جریانی برای یک کاندیدای خاص بپردازند.

اقدامی که اگرچه منع قانونی ندارد ولی از دید ناظران و در بحث از شأن و جایگاه قوه مقننه، چندان پسندیده نیست. این رفتار نمایندگان اما روز به روز تشدید شده تا جایی که دیروز خبری مبنی بر دیدار گروهی به ‌نسبت پرشمار از نمایندگان با سید ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه منتشر شد. 

حال آنکه پیگیری‌های خبرنگار روزنامه اعتماد از برخی نمایندگان حاکی از آن است که موضوعات انتخاباتی در این دیدار مورد بحث قرار گرفته و اصولگرایان از چند و چون پیروزی‌شان در انتخابات گفته‌اند. از قرار معلوم این دیدار با همراهی علی نیکزاد صورت گرفته است. کسی که حالا با رای نمایندگان مجلس، نایب‌رییس مجلس است و با حکم سیدابراهیم رییسی، رییس ستاد انتخاباتی او در انتخابات 1400. عجیب‌تر آنکه او پیش از آغاز نشست علنی دیروز مجلس از تریبون پارلمان از نمایندگانی که خواستار دیدار رییسی هستند، خواسته تا در دیدار عصر روز گذشته حاضر شوند و باز عجیب‌تر آنکه با استقبال اکثریت پارلمان همراه شده است. این جلسه پس از پایان صحن علنی برگزار شده و براساس پیگیری‌های خبرنگار روزنامه اعتماد از حاضران تا پس از ساعت 5 بعدازظهر نیز ادامه داشته و در آن نمایندگانی چون سیدجواد ساداتی‌نژاد، سیدکاظم موسوی، خاتمی، حاتمی و محسن پیرهادی سخنرانی‌هایی آتشین به سود رییسی ایراد کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما