گزارش ظریف پس از سفر به باکو و ایروان

کدخبر: 415123
اقتصاد نیوز : محمد جواد ظریف، در گزارشی توئیتری نوشت که رایزنی‌های فشرده‌ای با مقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره روابط دوجانبه و تنش‌های اخیر در منطقه داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) پس از سفرش به باکو و ایروان در گزارشی توئیتری درباره این سفر نوشت که در جمهوری آذربایجان و ارمنستان، گفت‌وگوهای فشرده‌ای درباره روابط دوجانبه و تنش‌های اخیر داشته است.

وی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران همواره بر احترام به تمامیت ارضی همه کشورها تأکید کرده است، خاطرنشان کرد: از آمادگی رهبران دو طرف برای دستیابی به توافقات متقابل استقبال می‌کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی در این توئیت به امکانات عظیم برای همکاری منطقه‌ای نیز اشاره کرده است.

ظریف در سفر به باکو با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار کرد و امروز نیز (چهارشنبه) «نیکول پاشینیان» سرپرست نخست وزیری ارمنستان دیدار کرد. پاشینیان در دیدار ظریف، روابط با ایران را دارای اهمیت راهبردی برای کشورش خواند و‌ از این که مرز دو کشور همواره مرز دوستی و امنیت بوده ابراز خرسندی کرد. (اینجا بخوانید)

وزیر امور خارجه در دیدار با سرپرست وزارت خارجه ارمنستان، قفقاز را منطقه‌ای حیاتی و حفظ امنیت و آرامش آن را موضوع امنیت ملی ایران برشمرد.

تیتر یک
  • بررسی رشد ماهانه قیمت وام مسکن درخرداد ۱۴۰۰

    بررسی روند هزینه وام مسکن در روز های اخیر نشان از ثبات نسبی این متغیر در این مدت داشته اما روند ماهانه قیمت ها نشان از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما