هوای تهران گرم‌تر می‌شود

کدخبر: 416594
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش دما در سواحل دریای خزر و اردبیل از کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خبر داد. دمای هوای در تهران نیز به ۳۸ درجه افزایش می‌یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی سازمان هواشناسی طی ۵ روز آینده در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی شده است.

طی ۲۴ ساعت آینده دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل به دلیل وزش باد گرم جنوبی به طور محسوس افزایش خواهد یافت و در روزهای پنجشنبه و جمعه با توجه به شمالی شدن جریانات کاهش محسوس ۶ تا ۱۰ درجه‌ای در این مناطق روی می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی سه روز آینده در نواحی شرقی کشور به ویژه منطقه زابل و شرق استان کرمان، خوزستان و بخش‌هایی از شمال غرب و غرب کشور به دلیل افزایش سرعت وزش باد احتمال خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.

همچنین طی سه روز آینده شرق دریای عمان، مناطق شمالی و مرکزی خلیج‌فارس به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.

امروز بیشینه دمای هوای تهران به ۳۸ درجه بالای صفر افزایش می‌یابد و سرعت باد در جهت غربی ۱۵ تا ۲۲ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. فردا بیشینه و کینه دمای پایتخت به ترتیب ۳۸ و ۲۵ درجه و همین دما روز جمعه پیش بینی شده است. طی امروز و فردا با توجه به افزایش دمای هوا، مصرف برق افزایش خواهد یافت.

روزهای شنبه هفته آینده، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه بیشینه دمای تهران به ۳۷ درجه کاهش پیدا خواهد کرد. 

تیتر یک
  • مایکل بوری: بزرگ‌ترین حباب تاریخ در بازار بسیاری از دارایی‌ها از جمله طلا به وجود آمده است

    اقتصادنیوز: تحلیل‌گری که بحران مالی سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ آمریکا را پیش‌بینی کرد می‌گوید، بخش عمده‌ دارایی‌هایی که مانند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما