پدر و مادر بابک خرمدین، بیمار روانی هستند؟+فیلم

کدخبر: ۴۱۶۷۴۹
هرچند فضای انتخابات 1400 ، پرونده قتل بابک خرمدین را به حاشیه برد و آن همه هیجان و هیایو ناگهان فرو نشست، اما این پرسش‌ها درباره شیوه قتل هنوز ادامه دارد.
پدر و مادر بابک خرمدین، بیمار روانی هستند؟+فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران؛ جنایت اکباتان، جامعه را در ترسی همراه با حیرت فرو برد. والدین فرزند کشی که سه تن از اعضای خانواده خود را به شکلی سریالی و فجیع کشته و از جنایت خود طوری حرف می زنند که گویی فتح الفتوح کرده اند. ویژگی قتل بابک خرمدین و وجه تمایز آن با بسیاری از موارد فرزندکشی، مشارکت از سر رضایت مادر در قتل فرزند بوده، پدیده ای که احساسات مردم را جریحه دار کرده و کارشناشان را به پرسش از ماهیت این جنایت واداشت. هرچند فضای انتخابات 1400 ، پرونده قتل بابک خرمدین را به حاشیه برد و آن همه هیجان و هیایو ناگهان فرو نشست، اما این پرسش که در نهایت، والدین کارگردان 47 ساله، بیمار روانی بوده و متاثر از آن اقدام به جنایت کرده اند یا موضوع، تحلیلی جامعه شناختی دارد بی پاسخ مانده است.

به نظر می آید نمی توان جنایت اکباتان را تنها از یک زاویه دید و عمل والدین بابک خرمدین را به وجود نوعی از بیماری خاص مانند سایکوز، تقلیل داد. بی شک، اکبر خرمدین و همسرِ منفعل و تسهیل گر او از بیماری روانی و اختلالاتی چون خود خدا پنداری و یا قطع ارتباط با واقعیت و عواطف و احساسات رنج می برند اما این تحلیل، همه ماجرا نیست.

قتل بابک خرمدین را می توان از زاویه ای دیگر یعنی مناسبات قدرت در خانواده و وجود پدری مستبد و خودرای که می گویند متجاوز به محارم هم بوده، تحلیل کرد. مرد خود برتر بینی که همسرش را بی سواد ونااگاه و فرزندانش را نا خلف و فاسد و به همین اعتبار، مستحق مرگ می داند.

تیتر یک
کارگزاری مفید