درخواست مهم کویت از جامعه جهانی

کدخبر: 446442
اقتصاد نیوز : وزارت خارجه کویت روز یکشنبه از جامعه جهانی خواست تا برای حل بحران یمن تلاش خود را بیشتر کنند.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از  ایرنا، در بیانیه وزارت خارجه کویت آمده است: مواضع کویت همواره مخالفت با همه اشکال خشونت و تروریسم بوده است.

خبرگزاری رسمی کویت گزارش داد، وزارت خارجه کویت همچنین از جامعه جهانی خواست تلاش‌هایش را برای دستیابی به راه حل سیاسی در یمن بیشتر کند؛ راه حلی که به جنگ در این کشور مطابق با مراجع سه گانه مورد توافق پایان می دهد.

دولت کویت همچنین انفجار در مسیر کاروان استاندار عدن و وزیر کشاورزی و شیلات دولت مستعفی یمن را محکوم کرد.

منابع خبری پیش تر از وقوع انفجار یک خودروی بمب گذاری شده با هدف ترور مسؤولان محلی عدن واقع در جنوب یمن خبر داده بودند که بر اثر آن ۴ نفر کشته شدند.

عدن محل استقرار دولت منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن تحت حمایت عربستان سعودی است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما