وزیر بهداشت: واکسیناسیون جلو ویروس اومیکرون را نمی‌گیرد

کدخبر: 473767
بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسیناسیون جلو ویروس اومیکرون را نمی‌گیرد، اما می‌تواند از شدت بیماری و مرگ و میر آن بکاهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: واکسیناسیون جلو ویروس اومیکرون را نمی‌گیرد، اما می‌تواند از شدت بیماری و مرگ و میر آن بکاهد با این حال در طول پنج ماه گذشته ۱۳۴ میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

بهرام عین‌اللهی صبح امروز در حاشیه آیین بهره برداری از بیمارستان 220 تختخوابی ولایت، نخستین مرکز درمانی تمام اتوماتیک کشور در مشهد مقدس، در گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت: مدیریت مقابله با موج ششم کرونا در کشور به صورت قرارگاهی عمل خواهد کرد و همه و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا قانونی و قابلیت اجرایی دارد.

وی با بیان اینکه راه اصلی مقابله با اومیکرون مقاوم کردن مردم از طریق واکسیناسیون است افزود: بیشتر افراد این بیماری را به صورت خفیف و با علائم شبیه سرماخوردگی تجربه می‌کنند؛ واکسیناسیون جلو ویروس اومیکرون را نمی‌گیرد، اما می‌تواند از شدت بیماری و مرگ و میر آن بکاهد با این حال در طول پنج ماه گذشته 134 میلیون دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

وزیر بهداشت درباره بیمارستان ولایت مشهد مقدس تصریح کرد: این بیمارستان هوشمند و اتوماتیک در ارائه خدمات، با دستور مقام معظم رهبری و مساعدت و کمک‌های معظم له ساخته شده است. بسیاری از معاینات و اقدامات به صورت الکترونیکی و بدون کاربرد کاغذ و نسخه انجام خواهد شد و امیدواریم این خدمات در تمام کشور گسترش پیدا کند.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: احداث بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در مناطق مختلف کشور در راستای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت است تخصیص اعتبار بیمارستان 540تختخوابی حاشیه شهر مشهد مقدس نیز ازجمله طرح‌هایی است که اعتبار آن در قالب سفرهای استانی ریاست جمهور انجام می‌شود که امیدواریم در سفر ایشان خراسان رضوی شاهد آن باشیم.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی