کمک نظامی ۱۹ کشور به اوکراین

کدخبر: 480274
طبق اعلام وزارت خارجه کشور اوکراین، تا بدین لحظه ۱۹ کشور به طور منظم به این کشور کمک‌های نظامی، تجهیزات حفاظتی و پزشکی ارسال می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری اوکراینی «اوکرینفرم» اوکراین روز پنجشنبه به نقل از وزارت خارجه این کشور اعلام کرد: این کشورها به اوکراین کمک‌های نظامی از جمله جدیدترین سلاح‌ها، مهمات، تجهیزات حفاظتی و پزشکی و نیز سوخت ارسال می‌کنند تا به طور منظم نیازهای ارتش اوکراین را فراهم کنیم.

این خبرگزاری اشاره‌ای به نام کشورها نکرده اما به نقل از وزارت خارجه اوکراین نوشته که دیپلمات‌های اوکراینی در حال مذاکره فشرده با شرکای خود هستند تا در سریع‌ترین زمان ممکن هواپیماهای جنگی بیشتر برای نیروی هوایی دریافت کنند.

این خبر پس از آن اعلام می شود که ساعاتی پیش وزارت دفاع انگلیس براساس اطلاعاتی جدید از نزدیک شدن نیروهای روسی به ۳۰ کیلومتری کی‌یف پایتخت اوکراین خبر داد.

درحالیکه اخبار رسیده حاکی از نزدیک شدن نیروهای روسیه به چند کیلومتری کی‌یف پایتخت اوکراین است، براساس اعلام سازمان ملل متحد، شمار پناهندگانی که تاکنون از این کشور گریخته اند به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

کمک نظامی ۱۹ کشور به اوکراین

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی