6 نشانه جدی آلرژی در فصل بهار

کدخبر: 487485
اقتصادنیوز: درختان جوانه‌زده، گل‌ها و علف‌های هرز، گرده‌ها را به هوا می‌فرستند و باعث آبریزش بینی و خارش چشم برای بسیاری از ما می‌شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز،  پزشکان شایع‌ترین و گیج‌کننده‌ترین علائم آلرژی بهاری را توضیح می‌دهند:

عطسه
خیلی از شما وقتی در بهار بیرون از خانه هستید، نمی‌توانید پنج دقیقه را بدون عطسه سپری کنید. اگر مطمئن نیستید که با آلرژی یا سرماخوردگی، آنفلوانزا یا کووید ۱۹ سر و کار دارید، این را به خاطر داشته باشید: آلرژی باعث تب، بدن درد یا خستگی شدید ناشی از ویروس نمی‌شود.

سرفه یا گلودرد

آلرژی‌های بهاری اغلب باعث ترشحات پشت حلق می‌شوند؛ ترشحات آزاردهنده مخاط از سینوس‌ها به گلو. ترشحات مداوم می‌تواند باعث سرفه یا حتی گلودرد شود.

خارش چشم
بیشتر علائم آلرژی توسط هیستامین‌ها ایجاد می‌شود. هیستامین‌ها مواد شیمیایی هستند که توسط ماست‌سل‌ها (تنظیم‌کننده‌های اصلی سیستم ایمنی) در بدن و آنهم هنگام مشاهده مهاجمی مانند گرده درختان آزاد می‌شوند. هیستامین‌ها می‌توانند باعث تورم و التهاب در چشم‌ها شوند.

سردرد
مبتلایان به آلرژی اغلب دچار سردرد می‌شوند. به نظر می‌رسد افزایش التهاب و گرفتگی بینی به دنبال واکنش بدن نسبت به عامل آلرژی‌زا، برخی اعصاب صورت را تحریک می‌کند و مجموع این عوامل حتی به سردرد میگرنی ختم می‌شود.

پوست خشک و خارش‌دار
اگر پوست شما در طول بهار بسیار خشک و خارش‌دار می‌شود، می‌تواند به‌دلیل بثورات پوستی به نام درماتیت آتوپیک که به نام اگزما نیز شناخته می‌شود، باشد و می‌تواند زمانی ایجاد شود که یک آلرژن باعث التهاب و تحریک پوست شود.

گرفتگی و خارش گوش
هیچ‌چیز روی صورت شما (یا در واقع کناره‌های صورت) از آلرژی‌های بهاری در امان نیست. علاوه بر سوزش چشم و گرفتگی بینی، گوش‌ها نیز ممکن است خارش و گرفتگی داشته باشند. این عارضه می‌تواند ناشی از احتقان باشد.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز ارزش اونس طلا در بازارهای جهانی کاهش پیدا کرد اما بیت کوین ثابت ماند.

از دست ندهید
فلای تودی