پنتاگون:

هرگونه تهدید هسته‌ای را بسیار جدی می‌گیریم!

کدخبر: 488757
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت که این کشور هرگونه تهدید هسته‌ای بالقوه را بسیار جدی می‌گیرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت که واشنگتن تلاش خواهد کرد که به سریعترین حالت ممکن به ارسال تسلیحات به اوکراین بپردازد.

وی که در کنفرانس خبری پنتاگون صحبت می‌کرد، افزود: «بسته اخیر کمک‌های امنیتی، با مشاورت با اوکراینی‌ها به خصوص با توجه به نیازهایشان در دونباس تصمیم گیری شده است».

کربی ادامه داد: «ارسال سامانه‌های ضد موشکی استینگر بیشتر به اوکراین را بعید نمی‌دانیم».

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: «عقب نشینی نیروهای روسیه از کی‌یف و از شمال اوکراین، نمی‌تواند این عقیده را ایجاد کند که تهدید علیه کی‌یف از بین رفته است».

وی تاکید کرد: «هر گونه تهدید بالقوه هسته‌ای را بسیار جدی می گیریم».

این در حالی است که «ویلیام برنز»، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز پنجشنبه تصریح کرد که هنوز شواهدی از  تغییر وضعیت استقرار یا آرایش‌ نظامی نیروها و تجهیزات روسیه در جهت آماده‌باش هسته‌ای چند ماه پیش این کشور مشاهده نشده است.

ویلیام برنز، با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده درباره احتمال استفاده روسیه از سلاح‌های هسته‌ای گفت: «مشخصاً ما در این مورد بسیار نگران هستیم. با توجه به سرخورده شدن احتمالی [ولادیمیر] پوتین (رئیس‌جمهور روسیه) و سران روسیه و با توجه به شکست‌هایی که آنها در سطح نظامی متحمل شده‌اند هیچ‌ کدام از ما نمی‌توانیم احتمال توسل به سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را سرسری بگیریم.»

او با وجود این در ادامه گفت: «با آنکه ما شاهد لفاظی‌هایی از جانب کرملین بوده‌ایم و آنها [گفته‌اند که] سطح آماده‌باش هسته‌ای را افزایش می‌دهند، ما هنوز شاهد نشانه‌های عملی در خصوص تغییر نوع استقرار یا آرایش‌های نظامی، از نوعی که بتواند آن نگرانی‌ها را افزایش دهد، نبوده‌ایم.»

تیتر یک
  • افت ۱.۵ درصدی ارزش بازار رمزارزها

    اقتصادنیوز : نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال محدود شده و بیت کوین در حدود قیمت ۳۰ هزار دلار معامله می شود. اتریوم هم…

از دست ندهید
فلای تودی