دونالد ترامپ به توئیتر برمی گردد؟

کدخبر: 491177
مقامات دولت جو بایدن مدعی شده‌اند که با وجود مدیریت ایلان ماسک در این شرکت، "اطلاعات غلط" بر روی این شبکه اجتماعی (توییتر) افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ایلان ماسک، مدیرعامل میلیاردر شرکت تسلا با پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری خود توانست این شرکت را خریداری کند.

بنابر گزارش رویترز، اما این در حالیست که مقامات دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار نگرانی کرده‌ و مدعی شده‌اند که با وجود مدیریت ایلان ماسک در این شرکت، "اطلاعات غلط" بر روی این شبکه اجتماعی (توییتر) افزایش خواهد یافت و همچنین افزودند که آمریکا را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ با بحران مواجه خواهد کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا که پیش از این به دلیل انتشار اخبار جعلی و غلط در توییتر و شعله‌ور کردن تنش‌ها در حمله به کنگره آمریکا (۶ ژانویه ۲۰۲۱) متهم شده بود و همچنین توییتر حساب کاربری او را با ۸۸ میلیون دنبال‌کننده بسته بود، در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که او قصد بازگشت به توییتر را ندارد.

وی افزود: «من به توییتر باز نخواهم گشت. من در شبکه اجتماعی خودم می‌مانم. معتقدم ایلان ماسک مرد موفقی است و می‌تواند در این مسیر پیشرفت کند اما من قصد بازگشت به توییتر را ندارم.»

اما گزارش‌ها و نظرسنجی‌های قبلی حاکی از آن است که این رئیس‌جمهوری سابق در تاسیس و راه‌اندازی شبکه اجتماعی خود "تروث سوشال" چندان موفق نبوده است.

ماسک بارها از "عدم آزادی بیان" در توییتر شکایت کرده بود و وی همچنین پس از این توافق در بیانیه‌ای اظهار کرد: « شبکه اجتماعی توییتر میدانی در یک شهر دیجیتالی است؛ جایی که موضوعات حیاتی برای آینده بشر مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.»

ایلان ماسک درباره پتانسیل بالای این شبکه اجتماعی اظهار نظر کرد و افزود که وی قصد دارد قابلیت‌های جدیدی به این شبکه اجتماعی (توییتر) اضافه کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی