بازگشت محدودیت های کرونایی در کشور مهم آسیایی!

کدخبر: ۵۱۴۳۰۲
اقتصادنیوز: دولت هند در دستورالعمل جدیدی استفاده از ماسک را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای شهروندانش اجباری کرده است و شهروندان بدونمساک جریمه نقدی می شوند.
بازگشت محدودیت های کرونایی در کشور مهم آسیایی!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، در پی افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور هند، دولت این کشور روز پنج شنبه اعلام کرد دوباره استفاده از ماسک را برای شهروندان اجباری خواهد کرد. البته پیش از این در ماه آوریل دولت این کشور استفاده از ماسک را اجباری کرده بود که در روند صعودی مبتلایان به کرونا تاثیری نداشت.

طبق دستورالعمل جدید دولت هند، افرادی که بدون ماسک در اماکن عمومی ظاهر شوند دستگیر شده و باید جریمه‌ ۵۰۰ روپیه‌ای معادل ۶ دلار پرداخت کنند.

طبق جدیدترین آمارها در ۲۴ساعت گذشته ۲ هزار و ۳۱۶  مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا و هشت مورد مرگ ناشی از کرونا در این کشور به ثبت رسیده‌است.

آمارهای وزارت بهداشت جهانی حاکی است تا کنون بیش از ۳۱ میلیون و ۱۴۳ هزار تن در هند به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد حدود ۴۱۴ هزار و ۱۴۱ تن جان باخته اند.

به گفته بانک جهانی، بحران کرونا، ریسک‌های موجود در چشم‌انداز اقتصادی هند را افزایش داده است.

تخمین‌های اولیه بانک جهانی و آژانس‌های اقتصادی برای رشد اقتصادی هند در سال مالی ۲۰۲۱ کمترین سطح آن از زمان آزادسازی اقتصاد هند در سال ۱۹۹۰ بود، اما پس از اعلام بسته اقتصادی از سوی دولت هند، برآوردهای رشد اقتصادی هند حتی بیشتر کاهش یافت که این نشانگر رکود شدید اقتصادی این کشور بود ...

شرکت تحلیل اقتصادی «کریسیل» هند نیز اعلام کرده است که هند با بدترین رکود اقتصادی از زمان استقلال خود مواجه شده است.

 بانک مرکزی هند در گزارش خود از کاهش ۴۰ درصدی در رشد اقتصادی هند در سه ماه اول سال مالی ۲۰۲۱ خبر داده است.

تیتر یک
کارگزاری مفید