برنامه شناورهای روسیه برای حمله با موشک کالیبر به اوکراین

کدخبر: ۵۲۹۵۹۸
روسیه ۱۷ فروند کشتی جنگی و شناور را در دریای سیاه، دریای آزوف و دریای مدیترانه در حال آماده رزم نگه داشته تا به اوکراین حمله کند.
برنامه شناورهای روسیه برای حمله با موشک کالیبر به اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وبگاه «پراودا» به نقل از نیروی دریایی اوکراین نوشت که روسیه ۱۷ فروند کشتی جنگی و شناور را در دریای سیاه، دریای آزوف و دریای مدیترانه در حال آماده رزم نگه داشته و این شناورها در مجموع به ۱۰۰ تیر موشک کروز «کالیبر» مجهز هستند.

در دریای سیاه، دو شناور مجهز به پرتابگر‌های موشک کالیبر با مجموع ۲۴ تیر موشک در دریای سیاه مستقر هستند  قرار است از آنها برای حمله موشکی به اوکراین استفاده شود.

در دریای آزوف، روس‌ها به کنترل ارتباطات دریایی ادامه می‌دهند و دو کشتی و قایق را در حالت رزمی نگه داشته‌اند. در دریای مدیترانه نیز نیروی دریایی روسیه ۱۳ فروند کشتی، مجهز به پنج پرتابگر موشک کالیبربا ۷۶ تیر موشک را اماده نگه داشته است.

چندی قبل معاون فرماندهی نیروی دریایی آلمان در مصاحبه با روزنامه آلمانی «ولت» گفته بود که آمادگی رزمی نیروی دریایی روسیه  در حال افزایش است.

دریا سالار «یان کریستین کاک» معاون فرماندهی نیروی دریایی آلمان در مصاحبه‌ای با روزنامه «ولت» گفت: «وقتی به دکترین دریایی جدید روسیه نگاه می‌کنم، متوجه این نکته می‌شوم که این بخش از نیروهای مسلح روسیه نسبت به قبل از اولویت بالاتری برخوردار شده است.»

معاون فرماندهی نیروی دریایی آلمان در بخشی از این گفت‌وگو اظهار داشت: « در حال حاضر شاهد ساخت مستمر یگان‌های جدید بسیار مجهز هستیم. این یگان‌ها به سلاح‌های ابرفراصوت یا موشک‌های بالستیک "اسکندر "مجهز خواهند شد. ما باید برای چنین روزی آماده باشیم.»

 به گفته وی، نیروی دریایی روسیه پس از درگیری در اوکراین بسیار قوی‌تر خواهد شد.

اخیرا در مراسم رژه نیروی دریایی در «سن پترزبورگ » «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه گفت که تحویل سامانه‌های موشکی پیشرفته ابرفراصوت به نیروهای مسلح روسیه در ماه های آینده آغاز خواهد شد.

به گفته پوتین، تسلیحات نظامی نیروی دریایی روسیه به طور مداوم بهبود می‌یابد.

تیتر یک
کارگزاری مفید