گفتگوی نتانیاهو با صدر اعظم آلمان درباره برنامه هسته‌ای ایران

کدخبر: ۵۳۳۹۰۳
رئیس حزب لیکود در گفت‌‌ وگو با صدر اعظم آلمان از تهدید برنامه هسته‌ای ایران علیه تل آویو سخن گفت.
گفتگوی نتانیاهو  با صدر اعظم آلمان درباره برنامه هسته‌ای ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، صدر اعظم آلمان در تماس تلفنی پیروزی «بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود رژیم موقت صهیونیستی را تبریک گفت.

 به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت» «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان روز پنجشنبه پیروزی بنیامین نتانیاهو در انتخابات هفته گذشته را تبریک گفت.

این کزارش حاکیست، این دو به مدت ۳۰ دقیقه صحبت کردند و نتانیاهو بر نقش مهم آلمان در مذاکرات احتمالی صلح آینده با کشورهای عربی  گفت‌وکرد. نتانیاهو در ادامه مدعی  هدید برنامه هسته‌ای ایران برای (رژیم) اسرائیل و جهان شد.

 به نوشته این منبع خبری، دو طرف همچنین بر تقویت روابط دوجانبه و اقتصادی توافق کردند.

با بازگشت نتانیاهو به قدرت در رژیم صهیونیستی انتظار می‌رود که در سایه تشدید بحران‌های داخلی این رژیم و تندروی‌های داخلی و خارجی او فروپاشی خانه عنکبوت شتاب گیرد.

رئیس جمهور فرانسه نیز روز یکشنبه پیروزی بنیامین نتانیاهو در انتخابات کنست رژیم موقت صهیونیستی  را تبریک گفت و او را به پاریس دعوت کرد.

ائتلاف به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی اکثریت کرسی‌ها را در پارلمان این رژیم که ۱۲۰ کرسی دارد از آن خود کرده است. نتایج انتخابات رژیم صهیونیستی که پنجشنبه  گذشته اعلام شد نشان داد نتانیاهو و متحدان راست‌گرای افراطی او ۶۴ کرسی را در کنست تصاحب کردند. حزب لیکود به ریاست نتانیاهو ۳۲ کرسی به دست آورد.

نتایج این انتخابات به معنای آن است که نتانیاهو علی‌رغم تحت پیگرد بودن در چند پرونده فساد بایستی بنا به درخواست رئیس رژیم صهیونیستی کابینه تشکیل دهد. 

انتخابات در فلسطین اشغالی در سال های گذشته به امری متداول تبدیل شده، اما تمامی این انتخابات‌ها به یک نتیجه یکسان ختم شده‌اند. ناتوانی در تشکیل کابینه‌های با ثبات و سقوط نهایی آن‌ها. این بی ثباتی‌ها تا حد زیادی ناشی از عدم حمایت متحدان ذاتی نتانیاهو از او پس از تشکیل چند پرونده فساد علیه او بود.

تیتر یک
  • گزارش هفته بیست و نهم اوراق بدهی دولتی

    اقتصادنیوز: پس از دوهفته صفر در بازار اولیه اوراق بدهی دولتی سرانجام بانک ها مجاب به خرید اوراق شده و ۵۶۰ میلیارد…

از دست ندهید
کارگزاری مفید