عزم جدی وزارت ارتباطات برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

کدخبر: ۵۵۲۳۲۱
اقتصادنیوز: وزیر ارتباطات با انتشار پیامی در یکی از پیام رسان‌های داخلی نوشت: وزارت ارتباطات تمام امکانات خود را برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بسیج کرده است.
عزم جدی وزارت ارتباطات برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از گجت‌نیوز، «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پیامی در یکی از پیام رسان‌های داخلی عنوان کرد مدتی قبلی نمایشگاهی مختصر و مفید برای نمایش توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان داخلی و فعالیت‌های که در دستگاه‌ها به واسطه آن‌ها انجام شده برگزار شد که در آن رهبر معظم انقلاب نیز حضور پیدا کردند. وی افزود در آن نمایشگاه بنده نیز از دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری فضایی گزارشی را به ایشان ارائه کردم.

 

عزم وزارت ارتباطات برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات در ادامه پیام خود از محورهای مهم این گزارش به مواردی چون بسیج تمام امکانات وزارتخانه برای تحقق شبکه ملی اطلاعات، توسعه خدمات پایه (پیام رسان و شبکه اجتماعی)، تصویب و شروع اجرای آیین‌نامه حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی، راه‌اندازی سرویس اینترنت ویژه کودک و نوجوان، پروژه فیبرنوری خانه‌ها و کسب و کارها، توسعه دسترسی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات، توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی، پروژه دولت هوشمند و دستاوردهای فناوری فضایی اشاره کرد.

متن پیام وزیر ارتباطات در یکی از پیام رسان‌های داخلی به شرح زیر است:

«همان گونه که می‌دانید امسال تحت عنوان سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری شده است. به همین مناسبت نمایشگاهی مختصر و مفید برای نمایش توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان داخلی و فعالیت‌های که در دستگاه‌ها به واسطه آن‌ها انجام شده است برگزار شد.

در این نمایشگاه وزارتخانه‌های مختلف از جمله ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه و شهرسازی، صمت، نیرو و نفت با همکاری بخش خصوصی توانمندی‌های داخلی حوزه‌های مربوط به خود را به نمایش گذاشتند. ️ما نیز در غرفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توفیق داشتیم دقایقی میزبان رهبر معظم انقلاب باشیم.

هم‌زمان با حضور و بازدید ایشان از دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری فضایی، بنده به همراه مدیران شرکت‌های خصوصی حاضر در غرفه توضیحاتی را ارائه کردیم.

بسیج همه امکانات وزارتخانه به‌منظور تحقق شبکه ملی اطلاعات، توسعه خدمات پایه (پیام رسان و شبکه اجتماعی)، تصویب و آغاز اجرای آیین‌نامه حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی، راه اندازی سرویس اینترنت ویژه کودک و نوجوان، پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، توسعه دسترسی روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات، توسعه زیرساخت‌های اطلاعاتی، پروژه دولت هوشمند و دستاوردهای فناوری فضایی، مهم‌ترین محورهای ارائه گزارش بود.

اشراف ایشان در خصوص موضوعات مطرح شده برای بنده، همکارانم و مدیران شرکت‌های خصوصی در نوع خود بسیار جالب بود. ایشان در پایان بازدید از غرفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توصیه‌هایی درباره ارائه خدمات با کیفیت، جذاب و متنوع در فضای مجازی به بخش‌های مختلف جامعه تاکید فرمودند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید