روسیه شمشیر را از رو بست/ تمام تسلیحات غرب را زمین‌گیر می کنیم

کدخبر: ۵۵۵۸۶۹
اقتصادنیوز: معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: تمام تجهیزات نظامی غرب که به اوکراین ارسال شده، زمین گیر خواهند شد.
روسیه شمشیر را از رو بست/ تمام تسلیحات غرب را زمین‌گیر می کنیم

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه به کانال یک تلویزیون روسیه گفت: «تمامی تجهیزات نظامی غرب که در حال حاضر به اوکراین تحویل داده می‌شود، مورد هدف ارتش روسیه قرار خواهند گرفت و همگی نابود و زمینگیر خواهند شد.»

بهمن 1401؛ ماه خروج سرمایه از بورس تهران +نمودار

تاس گزارش داد، مقام ارشد روسی گفت: «هر سلاحی که اکنون در حال ارسال به اوکراین است، زمینگیر می‌شود. تمام آن تانک‌های لئوپارد توسط آتش ما در اوکراین غرق خواهند شد.»

معاون وزیر امورخارجه روسیه همچنین از سیاست غرب در خصوص ارسال تسلیحات به کیف انتقاد کرد و آن را تصمیمی پوچ خواند.

وی با بیان اینکه مسکو به اصل غیرقابل قبول بودن جنگ اتمی پایبند است، گفت که موضوع استفاده از سلاح‌های هسته‌ای به جنبه تأسف بار دیگری از تحولات کنونی تبدیل شده که بدلیل تحرکات و تهدیدات غرب این وضعیت پیش آمده است.

این در حالی است که «الکسی رزنیکوف» (Alexey Reznikov) وزیر دفاع اوکراین روز چهارشنبه ادعا کرده بود که کشورش ظرف چند ماه پس از رسیدن تجهیزات متحدان با نیروی آموزش دیده آماده حمله خواهد بود.

وزیر دفاع اوکراین در این خصوص ادامه داد: از نظر فناوری، تمام احتمالات تحویل آنها به اوکراین با دوره آموزشی مرتبط است. زمان می‌برد، ما در مورد چندین ماه صحبت می‌کنیم که به طور کامل آماده می‌شویم و سپس با تصمیم ستاد کل و سایر رویدادهای خاص (اقدام کنیم).

وزیر دفاع اوکراین همچنین در پیامی توییتری از دیدار با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خبر داده بود. درپیام توییتری وزیر دفاع اوکراین در این خصوص آمده بود: با دبیرکل ناتو دیدار کردم. از او به خاطر حمایت مداومش از اوکراین تشکر کردم. ناتو روسیه را مهم‌ترین و مستقیم ترین تهدید اعلام کرد. در حالی که سربازان ما از صلح در اروپا دفاع می‌کنند، اوکراین عملاً به ناتو پیوسته است. من تمام تلاشم را می‌کنم تا این اتفاق بیفتد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه پیشتر در سخنانی رویکرد مداخله جویانه ناتو در جنگ اوکراین را هدف قرار داده و گفته بود که ناتو با روسیه خصومت دارد و هر روز بیش از پیش این خصومت را نشان می‌دهد.

دبیر کل ناتو مدعی شد: اوکراین در حال دفاع از خود است. اوکراین حق دفاع از خود را دارد. و البته، ما این حق را داریم که به اوکراین کمک کنید تا این حق خود را حفظ کند. بنابراین ناتو و متحدان آن طرف درگیری با روسیه نیستند، اما ما از اوکراین در دفاع از خود پشتیبانی می‌کنیم.

استولتنبرگ در توجیه ارسال مداوم سلاح به اوکراین یادآور شد که نوع تسلیحات ارسال شده به اوکراین با پیشرفت جنگ تکامل یافته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی