ادعای اسرائیل درباره حمله به مواضع ایران در سوریه/ چند نفر کشته شدند؟

کدخبر: ۵۵۶۲۵۵
رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند که رژیم صهیونیستی محلی در دمشق را هدف قرار داده است که در نزدیکی محل‌های وابسته به ایران و حزب‌الله لبنان قراده داشته است.
ادعای اسرائیل درباره حمله به مواضع ایران در سوریه/ چند نفر کشته شدند؟

به گزارش اقتصادینوز به نقل از ایسنا، شبکه آی۲۴ گزاش داد، وزارت دفاع سوریه اعلام کرد که روز شنبه، رژیم اسرائیل حملاتی هوایی علیه دمشق انجام داده است.

این شبکه مدعی شد که حمله انجام شده، اهداف مربوط به ایران و حزب‌الله لبنان را هدف قرار داده و موجب تخریب مکانی در محله کفر سوسای دمشق شد که محل استقرار بسیاری از مقامات سوری، نهادهای امنیتی و مراکز فرماندهی اطلاعاتی است.

بنابر گزارش آی‌۲۴، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که این حمله در نزدیکی یک مرکز فرهنگی ایرانی انجام شده و به دنبال آن، ۱۵ نفر، از جمله غیرنظامیان جان خود را از دست داده‌اند.

این شبکه با استناد به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه نوشت: موشک‌های اسرائیلی محل‌هایی از جمله محل‌های وابسته به شبه‌نظامیان ایران و حزب‌الله لبنان را هدف قرار دادند.

این شبکه در ادامه مطرح کرد: اسرائیل به ندرت درباره حملاتش علیه اهداف وابسته به ایران در سوریه اظهار نظر می‌کند اما معمولا تاکید می‌کند که به جمهوری اسلامی ایران اجازه نمی‌دهد نفوذش در مرزهای اسراییل را گسترش دهد.

علاوه بر این، روزنامه یدیعوت آحارانوت گزارش داد: منابع مطلع و مقامات رسمی گفته‌اند که موشک‌های اسراییلی در ساعات اولیه یک‌شنبه ساختمانی در محله کفر سوسای دمشق را هدف قرار دادند. این محل نزدیک یک مجموعه امنیتی و نزدیک به تاسیسات ایرانی است و منجر به کشته شدن ۵ نفر شده است.

این روزنامه گزارش داد که یک سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

تیتر یک
کارگزاری مفید