رییس جمهور اوکراین: پوتین با ارتکاب ۶۱۰۰ مورد جنایت باید محاکمه شود

کدخبر: ۵۷۱۴۷۹
رییس جمهور اوکراین درباره جنایات روسیه توضیح داد: روسیه فقط طی ماه گذشته ۶۱۰۰ مورد جنایت جنگی مرتکب شده است. پوتین باید در دادگاه بین المللی کیفری به اتهام ارتکاب جنایت محاکمه شود.
رییس جمهور اوکراین: پوتین با ارتکاب ۶۱۰۰ مورد جنایت باید محاکمه شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رئیس جمهور اوکراین طی سخنانی درباره تازه‌ترین تحولات جنگ در کشورش و تشدید تنش‌ها با روسیه پس از حمله پهپادی به کرملین اظهارنظر کرد.

«ولودیمیر زلنسکی» در این خصوص گفت: صلح پایدار، با قدرت ارزش‌ها و قانون برقرار می‌شود نه با فرار از مجازات ارتکاب جنایات و ما خواهان صلح واقعی هستیم.

وی در ادامه مدعی شد: روسیه فقط طی ماه گذشته ۶۱۰۰ مورد جنایت جنگی مرتکب شده است. پوتین باید در دادگاه بین المللی کیفری به اتهام ارتکاب جنایت محاکمه شود.

این اظهارات زلنسکی در حالی است که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه دیروز در سخنانی از دفع حمله هواپیماهای بدون سرنشین ارتش اوکراین به کاخ کرملین خبر داد و گفته بود: رژیم کی یف بامداد روز چهارشنبه سوم ماه می اقدام به انجام حمله پهپادی به اقامتگاه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کرملین داشت.

در همین ارتباط، دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت روسیه به دنبال آشکار شدن ابعاد جدیدی از اقدام اوکراین در حمله پهپادی به کاخ کرملین تأکید کرد: هیچ گزینه‌ای جز حذف فیزیکی «زلنسکی» وجود ندارد. او حتی برای امضای تسلیم بدون قید و شرط هم دیگر لازم نیست. همانطور که می‌دانید هیتلر نیز آن را امضا نکرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی