دانشجویان برای سفر اربعین به «وثیقه‌» نیاز دارند؟

کدخبر: ۵۹۴۰۲۷
رئیس پلیس گذرنامه فراجا گفت: روزانه حداقل بیش از ۹۰ هزار گذرنامه زیارتی چاپ می کنیم.
دانشجویان برای سفر اربعین به «وثیقه‌» نیاز دارند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  سردار علی ذوالقدر در یک برنامه رادیویی گفت: طی مدت اخیر ظرفیت صدور گذرنامه در کشور را حدود چهار برابر از نظر تجهیزات و نیروی انسانی افزایش داده‌ایم و همکاران در سه شیفت کاری در بخش گذرنامه فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه صدور گذرنامه زیارتی از اول ماه محرم شروع شده است،تصریح کرد : در حال حاضر روزانه میزان تقاضاها برای گذرنامه زیارتی به ۵۰ هزار عدد افزایش پیدا کرده است.

سردار ذوالقدر در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه در حال حاضر از گذرنامه زیارتی فقط در ایام  محرم و صفر می‌توان استفاده کرد، خاطر نشان کرد: مدت اعتبار این گذرنامه‌ها پنج ساله است و می خواهیم با مقامات عراقی رایزنی کنیم که از این گذرنامه ها در طول دیگر ماه‌های سال نیز بتوانیم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بازه زمانی در نظر گرفته شده برای صدور گذرنامه‌های زیارتی بین ۵ تا ۷ روز است، گفت:  این امکان فراهم شده است که هنگامی که گذرنامه زائران چاپ می‌شود برای آنها پیامک صادر می‌شود و ظرف یک الی دو روز بعد این گذرنامه به دست آنها می‌رسد.

به گفته رئیس پلیس گذرنامه فراجا، اتباع خارجی مقیم ایران با دفترچه اقامت که برای آنها صادر می‌شود، بدون اخذ روادید می‌توانند به عراق سفر کنند .

ذوالقدر با بیان اینکه مشمولان می توانند برای سفر به عراق و شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی درخواست گذرنامه زیارتی کنند، ادامه داد : دانشجویان طلاب و محصلان در این ایام برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی نیازی نیست که وثیقه‌ای تهیه کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی