ایلان ماسک: حماس موفق شد

کدخبر: ۶۰۹۲۶۵
اقتصادنیوز: ایلان ماسک مدعی شد: حماس به دنبال این بود که اسرائیل را به بدترین واکنش وادار کند و از این واکنش تهاجمی اسرائیل برای برگزاری تجمعات جهان اسلام برای مساله غزه و فلسطین بهره بگیرد.
ایلان ماسک: حماس موفق شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ایلان ماسک، میلیاردر و کارآفرین آمریکایی، ضمن حمایت از یک مسیر جایگزین برای برقراری صلح بین اسرائیل و حماس در غزه مدعی شد، کمک به مردم غزه در واقع خنثی کردن تمایلات حماس در برانگیختن مخالفت با اسرائیل را از بین می‌برد.

فوری/ حمله ترکیبی حزب الله به شمال اسرائیل+ جزئیات

وی همچنین در اظهاراتی مدعی شد: «حماس واقعا به دنبال انجام بدترین اقدامات بود تا اسرائیل را به بدترین واکنش وادار کند و سپس از این واکنش تهاجمی اسرائیل برای برگزاری تجمعات جهان اسلام برای مساله غزه و فلسطین بهره بگیرد. این کاری است که آنها در انجامش موفق شدند!»

اعتراف جنگی اسرائیل؛ حماس همچنان قدرتمند است

به نقل از پایگاه خبری هیل، ماسک، همچنین گفت: بنابراین، فکر می‌کنم باید یک اقدام متناقضی صورت گیرد حتی اگر مشکل هم باشد این است که من پیشنهاد می‌کنم اسرائیل شفقت بسیار قابل توجهی را از خود نشان دهد. این دقیقا کاری است که هدف حماس را خنثی می‌کند.

ایلان ماسک، همچنین گفت: گفتمانی درباره ایجاد یک بیمارستان صحرایی وجود دارد. پیشنهاد چنین کاری را دادم. می‌دانید که آب آشامیدنی، غذا و دارو در غزه ضروری است. همچنین بمباران غزه توسط اسرائیل اثری عکس دارد و باعث ایجاد مقاومت بیشتر به جای توقف درگیری می‌شود.

این میلیاردر آمریکایی افزود: هر عضوی از حماس را بکشید، می‌دانید چند نفر عضوش می‌شوند؟ اگر فرزند هرکسی را در غزه بکشید، باعث می‌شوید تا اعضای جدیدی به حماس افزوده شود.

ماسک، پیشتر نسبت به خطر احتمالی تشدید درگیری بین حماس و اسرائیل هشدار داده و گفته بود، این مساله می‌تواند به راحتی به جنگ سوم  جهانی منجر شود.

این اظهارات در میانه افزایش درخواست‌ها برای آتش‌بس در غزه مطرح شده‌است. اسرائیل با وقفه موقت چهار ساعته با هدف کمک به غیرنظامیان موافقت کرده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی