خطری که از بیخ گوش بایدن گذشت/ سنای آمریکا به داد آقای رئیس جمهور رسید

کدخبر: ۶۱۰۲۷۰
اقتصادنیوز: کنگره ایالات متحده تا پایان هفته فرصت داشت تا یک برنامه بودجه دولتی را تصویب کند تا مبادا تعطیلی دولت آغاز شود.
خطری که از بیخ گوش بایدن گذشت/ سنای آمریکا به داد آقای رئیس جمهور رسید

به گزارش اقتصادن، سنای ایالات متحده لایحه‌ای را به تصویب رساند که به طور موقت بودجه دولت فدرال را در سال آینده برای جلوگیری از تعطیل شدن دولت واشنگتن تایید می‌کند. این لایحه برای تصویب نهایی برای جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا ارسال شد.

سناتورهای آمریکایی این قانون را روز چهارشنبه با ۸۷ رای موافق در مقابل ۱۱ رای مخالف به تصویب رساندند. مجلس نمایندگان آمریکا هم پیشتر این قطعنامه را با حمایت دو حزب به تصویب رساند.

این لایحه که بخش‌های جداگانه‌ای از دولت آمریکا را تا ۱۹ ژانویه و ۲ فوریه با رویکردی به اصطلاح «نردبانی» تأمین مالی می‌کند، اکنون باید به امضای بایدن رسیده و به قانون تبدیل شود.

کنگره ایالات متحده تا پایان هفته فرصت داشت تا یک برنامه بودجه دولتی را تصویب کند تا مبادا تعطیلی دولت آغاز شود. قطعنامه ادامه‌دار دو مرحله‌ای، به قانونگذاران آمریکایی تا پایان فصل تعطیلات زمستانی فرصت می‌دهد تا روند تخصیص اعتبارات را تکمیل کنند.

این لایحه که مورد حمایت مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قرار گرفت، شامل کاهش هزینه‌ها یا سایر سیاستگذاری‌ها برای جلب حمایت کاخ سفید و سنا که دموکرات‌ها در آن اکثریت دارند، نشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی