آلمان به سیم آخر زد/ محاکمه 27 تن به جرم تلاش برای کودتا

کدخبر: ۶۱۵۷۷۱
اقتصادنیوز: دادستان‌های آلمان از محاکمه ۲۷ نفر به اتهام توطئه برای کودتا علیه دولت خبر دادند.
آلمان به سیم آخر زد/ محاکمه 27 تن به جرم تلاش برای کودتا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دادستان‌ های آلمان اعلام کردند که ۲۷ نفر از جمله یک نماینده پیشین پارلمان این کشور که دارای دیدگاه‌ های راست افراطی هستند، به دلیل تلاش برای سرنگونی دولت، با اتهامات تروریستی روبرو شده‌ و به زودی محاکمه خواهند شد.

خبر مرتبط
آغاز پروازها از الجزایر به سمت بیروت و دمشق پس از 12 سال

اقتصادنیوز:وزارت حمل و نقل الجزایر اعلام کرد که پروازها از این کشور به سوریه و لبنان پس از سال‌ها وقفه از سر گرفته خواهد شد.

بر اساس اعلام شبکه تلویزیونی یورو نیوز، تلاش این گروه برای سرنگونی دولت آلمان، سال گذشته برملا شد و پس از آن شمار قابل توجهی از افراد مرتبط بازداشت شدند.

خبر مرتبط
آذربایجان و ارمنستان در یک قدمی صلح/ استقبال روسیه از عادی سازی روابط ایروان و باکو

اقتصادنیوز: باکو و ایروان در گامی مثبت روز چهارشنبه شماری از اسرای خود را مرز بین دو کشور مبادله کردند.

به گفته دادستان‌ ها، کیفرخواست ۱۰ مظنون اصلی که شامل چهره‌ های اصلی این گروه می‌ شوند، در تاریخ ۱۱ دسامبر در دادگاه ایالتی فرانکفورت تنظیم شده است و بر اساس سیستم حقوقی آلمان، دادگاه اکنون باید تصمیم بگیرد که آیا رسیدگی قضایی به این پرونده‌ ها آغاز شود یا خیر.

بر اساس بیانیه صادره از سوی دادستان فدرال، ۹ نفر از مظنونان این پرونده که همگی شهروند آلمان هستند، متهم به عضویت در یک «سازمان تروریستی» هستند که در ژوئیه ۲۰۲۱ با هدف «سرنگونی دولت آلمان آن هم با حمله مسلحانه» تاسیس شده بود.

دادستان‌ ها می‌ گویند که آنها به «مجموعه‌ ای از تئوری‌ های توطئه» به ویژه درباره جنبش «شهروندان رایش» و ایدئولوژی «کیوانان» اعتقاد دارند و متقاعد شده بودند که آلمان توسط یک به اصطلاح «دولت پنهان» اداره می‌ شود. تئوری «کیوانان» ریشه در ایالات متحده دارد و طرفداران جنبش «شهروندان رایش» نیز قانون اساسی آلمان پس از جنگ را رد می‌ کنند و خواستار سرنگونی دولت شده‌ اند.

از دیگر اتهامات ۹ مظنون این پرونده «برنامه‌ ریزی برای خیانت بزرگ» است و در میان آن ها فردی موسوم به «شاهزاده هاینریش سیزدهم» نیز دیده شده که گفته می‌ شود این گروه قصد داشته پس از سرنگون کردن دولت کنونی، وی را به عنوان رهبر موقت جدید آلمان منصوب کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی