پرده‌برداری واشنگتن پست از وضعیت اقتصاد اسرائیل/جنگ غزه روزانه چقدر به اسرائیل ضرر می‌زند؟

کدخبر: ۶۱۹۱۶۴
اقتصادنیوز: واشنگتن پست به نقل از تحلیلگران نوشت:«جنگ غزه ۱۸ میلیارد دلار یا حدود ۲۲۰ میلیون دلار در روز برای اسرائیل هزینه داشته است».
پرده‌برداری واشنگتن پست از وضعیت اقتصاد اسرائیل/جنگ غزه روزانه چقدر به اسرائیل ضرر می‌زند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، واشنگتن پست به نقل از تحلیلگران نوشت که اقتصاد اسرائیل ضربه سنگینی خورده است و تاثیر آن بر بخش فناوری پیشرفته، نگران کننده است.

خبر مرتبط
افشاگری هاآرتص از سلاح اسرائیل برای قتل عام در غزه

اقتصادنیوز: یک روزنامه عبری زبان نوشت که اسرائیل در حال استفاده از سلاح گرسنگی به عنوان ابزاری برای کشتار غیرنظامیان غزه است.

این روزنامه افزود که جنگ غزه ۱۸ میلیارد دلار یا حدود ۲۲۰ میلیون دلار در روز برای دولت اشغالگر هزینه داشته است.

این روزنامه همچنین خاطرنشان کرد که «اسرائیل مبالغ هنگفتی را برای اعزام بیش از ۲۲۰ هزار سرباز ذخیره در جنگ و حمایت از حقوق آنها هزینه می‌کند».

خبر مرتبط
واکنش شدید امیرعبداللهیان به ادعای ضد ایرانی نتانیاهو/غلط زیادی کرده!

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه کشور در واکنش به ادعای ضدایرانی شب گذشته نخست وزیر اسرائیل گفت: «نتانیاهو غلط زیادی کرده است.»

وب‌سایت تایمز اسرائیل گزارش داد که سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری اسرائیل به دلیل ناآرامی‌های سیاسی و جنگ غزه تا ۵۶ درصد کاهش یافته است.

چند روز پیش روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» گزارش داد که انتظار می‌رود اقتصاد اسرائیل به دلیل تأثیر جنگ بر اشتغال ۲ درصد دچار رکود شود، زیرا صدها هزار کارگر پس از جنگ غزه بیکار شدند یا به عنوان سرباز ذخیره فراخوانده شدند.

در ابتدای ماه جاری، وزارت دارایی اسرائیل اعلام کرد که این رژیم در نوامبر گذشته حدود ۴.۵ میلیارد دلار کسری بودجه داشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی