ادعای رئیس ستاد اسرائیل درباره احتمال جنگ در مرز لبنان

کدخبر: ۶۲۲۹۲۶
اقتصادنیوز: رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل مدعی شد که احتمال جنگ در مرز لبنان افزایش یافته است.
ادعای رئیس ستاد اسرائیل درباره احتمال جنگ در مرز لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هالیوی ادعا کرد: در تلاش برای افزایش آمادگی برای جنگ در لبنان هستیم.

خبر مرتبط
عملکرد حماس در صد و سومین روز جنگ/تلفات قطعی به اسرائیل وارد شد

اقتصادنیوز: گروه مقاومت عزالدین القسام از آخرین دستاوردهای خود در جنگ غزه از جمله کشته شدن قطعی هشت نظامی اشغالگر خبر داد.

وی ادامه داد: درس‌های زیادی از جنگ در غزه گرفتیم که بسیاری از آن نیز برای جنگ در لبنان همخوانی دارد.

هالیوی در ادامه گفت: دقیق نمی‌دانم که زمان جنگ در شمال چه زمانی خواهد بود، اما این رو می‌توانم بگوم که احتمال آغاز جنگ در ماه‌های آینده بسیار بیشتر از ماه‌های گذشته خواهد بود.

مقاومت اسلامی لبنان (حزب‌الله) مواضع اشغالگران صهیونیست در پایگاه‌های «برانیت»، «العباد» و «تل شعر» و همچنین شهرک صهیونیست‌نشین «المطله» در الجلیل علیا را مورد حمله موشکی قرار داد.

خبر مرتبط
هشدار جدی حماس درباره غزه

اقتصادنیوز: یکی از رهبران جنبش حماس در یک کنفرانس خبری گفت: بیش از ۸۰۰ هزار نفر در غزه با جنگ قطحی و گرسنگی مواجه هستند.

حزب الله لبنان همچنین اعلام کرد مواضع اشغالگران در اطراف پایگاه العباد را با استفاده از تسلیحات مناسب هدف قرار داده است.

در همین راستا، حزب الله لبنان با انتشار بیانیه ای تأکید کرد تجمع نیروهای اشغالگر در منطقه تل شعر را با موشک هدف قرار داده و موشک مذکور به هدف تعیین شده به طور مستقیم اصابت کرده است.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد دو موشک شلیک شده از جنوب لبنان به شهرک المطله در منطقه الجلیل علیا اصابت کردند که به دنبال آن، آژیر خطر در این شهرک به صدا درآمد.

حزب الله لبنان با انتشار بیانیه کوتاهی تأکید کرد در این عملیات محل استقرار نظامیان اشغالگر در اطراف این شهرک را به طور مستقیم هدف حمله قرار داده است.

در تحولی دیگر رسانه های صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک های «بتسات»، «رأس ناقوره»، «شلومی» و «لیمان» خبر داد.

شبکه الجزیره نیز با تأکید بر شلیک ۱۰ موشک از جنوب لبنان به طرف مواضع صهیونیست ها در منطقه الجلیل غربی، گزارش داد آژیر خطر در حداقل ۱۰ شهرک صهیونیست نشین در طول مرز فلسطین اشغالی با لبنان به صدا درآمده است.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین، حزب‌الله لبنان در راستای سرگرم کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین کرده است.

در این باره رسانه‌های صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی