فوری/ واکنش ایران به اتهام‌زنی مقامات انگلیس/ سفیر لندن احضار شد

کدخبر: ۶۲۵۳۶۰
اقتصادنیوز: دیپلمات ارشد وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن غیرقانونی دانستن تحریم‌های انگلیس علیه تهران، اتهام‌زنی مقامات انگلیسی را بی‌پایه و بی‌اساس خواند و به‌شدت محکوم کرد.
فوری/ واکنش ایران به اتهام‌زنی مقامات انگلیس/ سفیر لندن احضار شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در پی تداوم اتهام‌زنی‌های رژیم انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران، «سایمون شرکلیف» سفیر انگلیس در تهران، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) از سوی مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه ایران احضار و مراتب اعتراض شدید تهران به او ابلاغ شد. 

در این احضار، مدیرکل غرب اروپا ضمن غیرقانونی دانستن تحریم‌های انگلیس به بهانه‌های واهی، اتهام‌زنی مقامات انگلیسی را بی‌پایه و بی‌اساس خواند و به‌شدت محکوم کرد.

خبر مرتبط
درخواست وزیر دفاع انگلیس از ایران

اقتصادنیوز: وزیر دفاع انگلیس خواستار استفاده ایران از نفوذ خود بر گروه‌های مقاومت برای کاهش تنش در منطقه شد.

آمریکا و انگلیس روز دوشنبه ادعا کرند افراد شبکه‌ای که به ادعای آن‌ها «مخالفان ایرانی» در کشورهای دیگر را هدف قرار می‌دادند، تحریم کردند.

بر اساس آنچه که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است، در جریان این احضار، مدیرکل غرب اروپا، جوسازی‌های جاری دولت انگلیس علیه ایران را حلقه دیگری از اقدامات غیرسازنده و مخرب در قبال جمهوری اسلامی ایران دانسته و تصریح کرده این‌گونه فضاسازی‌ها محکوم به شکست است.

مدیرکل غرب اروپا افزود: این طنز تلخ تاریخی است کشوری که خود بانی و حامی گروه های سازمان یافته تروریستی، قاچاق مواد مخدر و باندهای تبهکار است، بخواهد به جمهوری اسلامی ایران و نیروهای وفادار و صادق آن که در صف اول مبارزه با جرائم سازمان یافته هستند، اتهام‌زنی کند.

سفیر انگلیس نیز در پاسخ اظهار کرد: مراتب را به پایتخت خود منتقل خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی