ادعای عجیب مقام آمریکایی درباره عملیات یمن در دریای سرخ

کدخبر: ۶۲۶۸۴۲
اقتصادنیوز: فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن مدعی شد که حملات حوثیها به کشتیهای باری در دریای سرخ غیر قابل قبول است و مشروعیت ندارد.
ادعای عجیب مقام آمریکایی درباره عملیات یمن در دریای سرخ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن شامگاه امروز سه‌شنبه ضمن نادیده گرفتن نقش کشورش در حمله به خاک یمن و ناامن‌سازی دریای سرخ، ادعاهای واهی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

خبر مرتبط
لحظاتی از حملات یمن به کشتی اسرائیلی+ فیلم

اقتصادنیوز :حملات پهپادی یمنی‌ها به سمت کشتی‌های اسرائیلی همچنان ادامه دارد.

شبکه خبری الجزیره به نقل از لیندرکینگ گزارش داد: «ایران به حوثیها (انصارالله) کمک می‌کند تا اهداف مهمتری را برای حمله در دریای سرخ تعیین کنند».

آمریکا در ادامه حمایت‌های خود از تل‌آویو، پس از شدت گرفتن عملیات‌های یمن علیه کشتی‌های صهیونیستی ائتلافی را برای مقابله با نیروهای مسلح یمن تشکیل داده و تاکنون چند بار خاک این کشور را مورد تجاوز نظامی قرار داده است

خبر مرتبط
حمله به کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی تایید شد

اقتصادنیوز : سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف قرار دادن یک کشتی آمریکایی و یک کشتی انگلیسی خبر داد.

منابع محلی بامداد امروز از تجاوز نظامی مجدد آمریکا و انگلیس به خاک یمن خبر دادند و گفتند که در این حملات، ۳ مرتبه شرق شهر صعده هدف قرا رگرفت.

لیندرکینگ بدون اشاره به حملات آمریکا در دریای سرخ، مدعی شد: هر اندازه بحران دریای سرخ ادامه داشته باشد، تلاشها برای ثبات در یمن با تهدید بیشتری روبرو خواهد شد. حملات حوثیها به کشتیهای باری در دریای سرخ غیر قابل قبول است و مشروعیت ندارد.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز گفت که نیروی دریایی یمن با موشک‌های دریایی مناسب به طور دقیق دو کشتی را در دریای سرخ هدف قرار داده‌اند..

یحیی سریع تأکید کرد: «عملیات‌های ویژه ما علیه اهداف متخاصم آمریکایی و انگلیسی  در دریای سرخ و دریای عرب در چارچوب دفاع مشروع از یمن و مردمش ادامه خواهد داشت».

نیروهای مسلح یمن به دنبال تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هیچ کشتی مرتبط با این رژیم و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی