سهمیه‌ ایران برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

کدخبر: ۶۲۹۰۵۶
اقتصادنیوز: سایت «فوتی رنکینگز» طبق فرمول‌ها و اطلاعات موجود از امتیازات لیگ‌های آسیا در فصول گذشته، رده‌بندی تیم‌ها برای مسابقات فصل آینده AFC که قرار است در سه سطح مختلف برگزار شود را انجام داده که ایران بدون تغییر جایگاه در رده پنجم این رده‌بندی است.
سهمیه‌ ایران برای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  با مشخص شدن رده‌بندی جدید لیگ‌های باشگاهی قاره آسیا، سهمیه ایران برای فصل آینده مسابقات آسیایی روشن شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اخیراً روش محاسباتی اصلاح شده برای رده‌بندی لیگ‌های باشگاهی آسیا را اعلام کرده که بر این اساس از فصل ۲۵-۲۰۲۴ به بعد، رده‌بندی لیگ‌های باشگاهی آسیا بر اساس مجموع امتیازات کشور مربوطه در چهار فصل گذشته تعیین می‌شود.

خبر مرتبط
اسامی 4 بازیکن خط‌خورده تیم ملی لو رفت

اقتصادنیوز: یک سایت ازبکستانی چهار بازیکن خط‌خورده فهرست آتی تیم ملی فوتبال ایران را پیش‌بینی کرد.

سایت «فوتی رنکینگز» طبق فرمول‌ها و اطلاعات موجود از امتیازات لیگ‌های آسیا در فصول گذشته، رده‌بندی تیم‌ها برای مسابقات فصل آینده AFC که قرار است در سه سطح مختلف برگزار شود را انجام داده که ایران بدون تغییر جایگاه در رده پنجم این رده‌بندی است. بر این اساس ایران برای فصل آینده ۲+۱ سهم در رقابت‌های لیگ قهرمانان نخبگان آسیا خواهد داشت و در لیگ قهرمانان آسیای دو نیز یک سهم (حضور در مرحله گروهی) خواهد داشت.   

کنفدراسیون فوتبال آسیا چندی پیش به طور رسمی اعلام کرده بود مسابقات باشگاهی خود را از سال ۲۰۲۴ با حضور ۷۶ تیم در سه سطح مختلف یعنی سطح اول به نام لیگ قهرمانان نخبگان آسیا (AFC Champions League Elite)، سطح دوم به نام لیگ قهرمانان آسیای دو (AFC Champions League ۲) و سطح سوم به نام چلنج لیگ آسیا (AFC Challenge League) برگزار خواهد کرد.

تعداد سهمیه‌ ایران در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید