تهران روزانه چقدر زباله تولید می‌کند؟

کدخبر: ۶۲۹۲۶۵
اقتصادنیوز: مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اعلام کرد: روزانه هفت هزار تن زباله روزانه در شهر تهران تولید می شود و فقط با نگاه و رویکرد توانمندسازی و آموزش می‌توان آنها را کاهش داد.
تهران روزانه چقدر زباله تولید می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حلیا السادات حسینی در اولین نشست ملی هم اندیشی و مدیریت راهبردی خشکاله درباره خشکاله و مدیریت آن با تاکید بر لزوم مدیریت پسماند با شیوه‌های جدید،  گفت: جنس زباله در نواحی شهر تهران باهم متفاوت است و اپلیکیشن نوماند برای مدیریت زباله خشک در تهران ذیل نرم افزار شهرزاد طراحی شده است که می تواند این مساله را مدیریت کند.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار کرد: نگاه ما، نگاه فرهنگسازی و ارتقای سطح آگاهی است و از افرادی که سعی دارند در این زمینه فعالیت کنند نیز حمایت می کنیم.

خبر مرتبط
زباله بدهید، طرح ترافیک بگیرید

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: خرید مجوز تردد در محدوده طرح ترافیک، خرید از فروشگاه‌های منتخب شهروند و پرداخت کرایه تاکسی از خدماتی است که شهروندان می‌توانند با تحویل زباله‌های خشک خود و افزایش موجودی کیف پول‌شان از آن بهره‌مند شوند.

امیر عبدوس سرپرست دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در سخنان کوتاهی به ۱۰ نکته در خصوص مدیریت خشکاله اشاره کرد که داشتن نگاهی متفاوت به خشکاله، نوآوری مدیریت اجتماعی خانگی، بهره برداری از فناوری های نو به خصوص فناوری اطلاعات، توسعه روش‌های تخصصی تامین مالی در این حوزه، ‌ارایه راه حل های مبتنی بر انرژی های پاک و پایداری زیست محیطی، جلب مشارکت بنگاه های بزرگ در قالب مسولیت های اجتماعی، تلفیق کردن توانمندی بنگاه‌های اقتصادی با سازمان های غیرانتفاعی و جلب مشارکت اجتماعی در برطرف کردن مشکلات اجتماعی و استفاده از نوآوری اجتماعی برخی از این موارد بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید