اظهارات قلعه‌نویی در فوتبال برتر:

اسامی مقصران حذف تیم‌ملی از جام ملت‌ها/این فوتبال است یا پلی‌استیشن؟

کدخبر: ۶۲۹۶۰۳
اقتصادنیوز: امیر قلعه‌نویی با حضور در برنامه فوتبال برتر، مقصران اصلی حذف تیم ملی را از جام ملت‌های آسیا اعلام کرد.
اسامی مقصران حذف تیم‌ملی از جام ملت‌ها/این فوتبال است یا پلی‌استیشن؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، امیر قلعه‌نویی با حضور در برنامه فوتبال  برتر در اظهاراتی عجیب گفت: فایل مربوط به آنالیز سوریه را در گروه تلگرام تیم بارگذاری کردم و روز بازی متوجه شدم به خاطر ضعیف بودن اینترنت فایل ارسال نشده است. دلیل ضعف ما برابر سوریه این بود!

در دوره‌های اخیر جام ملت‌ها که در نیمه‌نهایی حذف شدیم، فقط من و قطبی عذرخواهی کرده‌ایم که وظیفه‌مان هم هست.
خبر مرتبط
برکناری قلعه نویی قوت گرفت؟

اقتصادنیوز: آیا قلعه نویی پس از باخت تیمش همچنان مسئولیت هدایت تیم ملی را به عهده دارد؟

 
فوتبال همین است و یک روز نمی‌شود. اگر صادق محرمی بود، اگر مدافعان مصدوم نمی‌شدند، اگر پورعلی گنجی را داشتم و اگر توپ‌ به پاشنه پای سعید عزت‌اللهی نمی‌خورد، ما فینالیست بودیم. 
 
درباره «احمد نوراللهی» به او گفتم شما در لیست نهایی قرار داری ولی می‌خواهیم حسین زاده و امید ابراهیمی را تست کنیم. به مطهری که در پرسپولیس مربی‌اش بوده، گفتم با او صحبت کند. متاسفانه قهر کرد و از چارچوب انضباط خارج شد.
 
ما از غیبت او آسیب ندیدیم. البته اگر نوراللهی بود می‌توانست به ما کمک کند. اصلا من اشتباه کردم، بازیکن باید قهر کند و برود؟ آنهم نوراللهی که شاگرد خودم بوده و اخلاق او را خوب می‌شناسم.
 
اصلا شروع‌کننده پروژه «جوانگرایی» خود من بودم در استقلال. قرار بود جوانگرایی در تیم ملی بعد از جام ملت‌ها باشد و با شیب ملایم. در جام ملت‌ها دنبال نتیجه گرفتن با باتجربه‌ها بودم که نشد و عذرخواهی کردم.
 
در گروه تلگرامی، «اکرم عفیف» را آنالیز کرده بودیم؛‌ حالا اینکه گل زد فوتباله دیگه، پلی‌استیشن نیست که! یکروز ، روز بازیکن و روز تیم ما نیست
 
اینکه می‌گویند مربیانی در تیم ملی حضور دارند که نظرات من را تأیید کنند، فقط برای تخریب است. 
 
اگر نقد می کنید با دانش و مطالعه نقد کنید. من با مربیان زیادی مشورت می کردم. تنها مربی هستم که پزشک تیم را در جلسه تعیین ترکیب قرار می‌دهد و نفر اول از او می‌پرسد!
 
ما در ایجاد موقعیت برابر قطر در جام ملتها از بازی دوستانه با آنها بهتر بودیم. به مردم اطلاعات اشتباه ندهید. قطر قهرمان جام ملت‌ها بود و تیم ضعیفی نیست.
 
چرا نمی‌گویید در دوره‌های قبل به قائدی نگاهی نداشتند؟ بعد از بازی با ژاپن آنالیز کردیم و تغییراتی داشتیم. استفاده از مهدی طارمی به عنوان وینگر، شجاعت ما را نشان می‌دهد. اگر هافبک ها را برای بازی با قطر تغییر می‌دادیم نمی‌گفتند به ترکیب برنده دست زده؟
 
من آمده‌ام تا به مردم توضیح بدهم، هیچ مربی‌ای این کار را نکرده، پس منطقی سوال کن تا منطقی پاسخ بدهم.
 
ما در ایجاد موقعیت برابر قطر در جام ملتها از بازی دوستانه که چهار گل زدیم بهتر بودیم. به مردم اطلاعات اشتباه ندهید. قطر قهرمان جام ملت‌ها بود و تیم ضعیفی نیست.
 
 
در قراردادم هیچ شرطی برای تمدید نبوده ولی اگر نتیجه نمی‌گرفتیم خود من می‌رفتم. الان هم نمی‌گویم نتیجه گرفتیم اما بد نبودیم.
 
نقش مربی اتخاذ سیستمی است که ایجاد موقعیت کند. نظر پیشکسوتان برای ما قابل احترام است. قبل از اعزام به جام ملت‌ها با مجید جلالی جلسه‌ای دو ساعته داشتیم. آقامجید گفت از آن چیزی که فکر می‌کردم جلوتر هستیم. خیلی ها با خب و بغض صحبت می‌کنند. در سیستم های جدید به پاس نمره می‌دهند.
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید