هشدار آلمان درباره حمله گسترده ارتش اسرائیل به رفح

کدخبر: ۶۳۰۹۲۰
اقتصادنیوز: اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان که کشورش از بزرگترین حامیان اسرائیل به شمار می‌آید روز دوشنبه درباره حمله گسترده ارتش اسرائیل به رفح هشدار داد.
هشدار آلمان درباره حمله گسترده ارتش اسرائیل به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان روز دوشنبه در سخنانی تاکید کرد که این کشور به صراحت درباره حمله گسترده به رفح هشدار می‌دهد.صدر اعظم آلمان در ادامه سخنانش اضافه کرد: «باید مانع از وقوع فاجعه انسانی در غزه شد».

این در حالی است که دفتر نخست‌وزیری اسرائیل می‌گوید ارتش این رژیم طرح عملیاتی خود برای حمله زمینی به رفح در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه را به کابینه جنگی بنیامین نتانیاهو ارائه کرد.بیش از ۱.۴ میلیون نفر از ساکنان نوار غزه در حال حاضر برای فرار از جنگ، در رفح که با مصر هم‌مرز است پناه گرفته‌اند. وضعیت رفح، جایی که آواره‌های فلسطینی در اردوگاه‌های فشرده اسکان داده شده‌اند، باعث ایجاد نگرانی‌های گسترده‌ای در جامعه جهانی شده و حتی متحدان اسرائیل را هم به صدور هشدارهایی-دست‌کم در سطح لفظ- وادار کرده است.

دفتر نتانیاهو همچنین گفته که کابینه جنگی اسرائیل با طرحی برای ارسال کمک‌های انسانی به غزه، به گونه‌ای که «بتواند از غارتگری‌های جلوگیری کند» موافقت کرده است.توضیح بیشتری در این خصوص ارائه نشده است. نزدیک به ۳۰ هزار نفر از زمان آغاز جنگ در غزه جانشان را از دست داده‌اند. دو سوم آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. اسرائیل، بدون ارائه شواهد مستدل مدعی شده ۱۰ هزار نفر از اعضای حماس را کشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید