اقامت 6 ماهه این زائران در عربستان/بیانیه وزارت خارجه فلسطین

کدخبر: ۶۳۱۰۴۳
اقتصادنیوز: عمره‌گزاران فلسطینی در جریان بحران انسانی در غزه اجازه اقامت ۶ ماهه در عربستان دارند.
اقامت 6 ماهه این زائران در عربستان/بیانیه وزارت خارجه فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عربستان سعودی در اقدامی که بر عمیق‌تر شدن بحران انسانی در غزه تاکید می‌کند، تصمیم مهمی برای اعطای اقامت ۶ ماهه به زائران فلسطینی عمره گرفته است؛ زائرانی که در حال حاضر امکان بازگشت به کشورشان را به دلیل بحران انسانی ناشی از حملات رژیم صهیونیستی ندارند.

این تصمیم که توسط وزارت خارجه فلسطین نیز تائید شده است، در زمانی اتخاذ می‌شود که نوار غزه تحت تلفات سنگین درگیری‌های جاری قرار دارد.

وزارت امور خارجه فلسطین از پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور به خاطر آنچه آن را "رفتار دلسوزانه نسبت به زائران غزه که به دلیل موضع تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی قادر به بازگشت به کشور خود نیستند" عنوان کرده، تشکر کرده است.

خبر مرتبط
دعای جوبایدن برای آتش‌بس در غزه/دوشنبه مهم برای فلسطینی‌ها

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد تا دوشنبه آینده آتش‌بس در نوار غزه برقرار شود.

بیانیه این وزارتخانه شرایط وخیمی را که این افراد با آن روبه‌رو هستند روشن می‌کند و بر بحران گسترده‌تری که از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ غزه را فراگرفته، تاکید کرده است. قربانیان، بیشتر کودکان و زنان، گرفتار آتش یک درگیری شده‌اند که محکومیت بین‌المللی و اتهامات «نسل‌کشی» را در دیوان بین‌المللی دادگستری به دنبال داشت.

سایت خبری «BNN Breaking» در این‌باره نوشته است: «در میان تشدید خشونت‌ها، ابتکار عربستان سعودی نه تنها از طریق اعطای اقامت ۶ ماهه برای زائران سرگردان عمره، بلکه از طریق تلاش‌های بشردوستانه، بارقه‌ای از امید را ارائه می‌دهد. عربستان خواستار پایان فوری خصومت‌ها در غزه بوده است و میزبان نشست مشترک سران کشورهای عربی اسلامی بود که رهبران سراسر جهان اسلام، از جمله ابراهیم رئیسی - رئیس‌جمهور ایران - و رجب طیب اردوغان - رئیس‌جمهور ترکیه - در محکومیت جنگ غزه متحد شدند...»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید