تعداد شهدای غزه از 30 هزار نفر گذشت/ شهادت چند کودک به دلیل گرسنگی و قحطی

کدخبر: ۶۳۱۴۷۷
اقتصادنیوز: با ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه آمار، شهدای این منطقه از ۳۰ هزار نفر فراتر رفته است.
تعداد شهدای غزه از 30 هزار نفر گذشت/ شهادت چند کودک به دلیل گرسنگی و قحطی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسکای نیوز روز پنجشنبه به نقل از منابع پزشکی در نوار غزه نوشت از زمان آغاز جنگ در غزه تاکنون بیش از ۳۰ هزار فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.  

در همین راستا، «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت ۲ کودک دیگر در مجتمع پزشکی الشفا به دلیل گرسنگی و سوء تغذیه جان باختند و آمار شهدای قحطی میان کودکان به ۶ شهید رسید.

خبر مرتبط
رایزنی مهم لوید آستین با وزیر جنگ اسرائیل درباره مذاکره با حماس

اقتصادنیوز: «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز پنجشنبه با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم اسرائیل درباره وضعیت نوار غزه تلفنی گفت‌وگو کرد.

بنا بر گزارش الجزیره، او گفت: ما از نهادهای بین‌المللی خواستار اقدام فوری برای جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی در شمال نوار غزه هستیم.

القدره همچنین تاکید کرد، جامعه بین‌المللی در برابر آزمون اخلاقی و انسانی برای توقف قتل‌عامی قرار دارد که رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه مرتکب آن می‌شود.

بیمارستان کمال عدوان

همچنین شبکه المیادین به نقل از منابع پزشکی فلسطینی از شهادت هفت کودک در بیمارستان «کمال عدوان» به دلیل سوءتغذیه خبر داد که بعد از توقف فعالیت بیمارستان در نتیجه تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار رخ داده است.

پیشتر، رئیس این بیمارستان گفت بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه به دلیل نبود سوخت از خدمت‌رسانی خارج شده است.

او با تاکید بر اینکه توقف فعالیت بیمارستان هزاران نفر را از حق دریافت خدمات درمانی محروم می‌کند، خاطرنشان کرد: بسیاری از بیماران در اثر کمبود دارو، غذا و سوخت به شهادت رسیدند.

شهدای شب گذشته در غزه

مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» نیز در واکنش به شهادت تعداد زیادی بیمار در بیمارستان کمال عدوان بر اثر نبود غذا و دارو، اعلام کرد خروج بیمارستان کمال عدوان از خدمت‌رسانی، اوضاع بهداشتی و انسانی را وخیم‌تر کرده است.

در بیانیه حماس آمده است: این بیانگر ناتوانی طرف‌های بین‌المللی در محافظت از انسان‌ها در برابر جنایات اشغالگران است که شمال نوار غزه را تحت محاصره همه جانبه قرار داده‌اند.

این جنبش خاطرنشان کرد حماس خواستار تحرک فوری تمامی طرف‌های ذی‌ربط از جمله آژانس‌های وابسته به سازمان ملل به منظور رساندن مواد غذایی فوری برای ساکنان شمال نوار غزه شد که در معرض گرسنگی و قحطی هدفمند از سوی دشمن صهیونیستی قرار دارند که نه به انسانیت و نه به ارزش‌های اخلاقی در جنگ همه جانبه علیه ملت فلسطین پایبند نیست.

در حالی که دفتر اطلاع‌رسانی غزه از ورود ساکنان غزه به مرحله «گرسنگی» خبر داد، یونیسف اعلام کرد از هر شش کودک در غزه یک نفر از سوء تغذیه رنج می‌برد.

برنامه جهانی غذا نیز تاکید کرده است که سوء تغذیه در نوار غزه، به ویژه در میان کودکان، به سطح اضطراری رسیده است.

همزمان با تداوم حملات صهیونیستی به نوار غزه خبرنگار الجزیره امروز(پنجشنبه) گزارش کرد ده‌ها نفر در حمله رژیم صهیونیستی به میدان النابلسی در شمال نوار غزه کشته و مجروح شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی