توصیه مهم برای مبتلایان به پارکینسون/ این تمرینات را جدی بگیرید

کدخبر: ۶۳۲۹۹۰
اقتصادنیوز: یک مطالعه اولیه کوچک نشان می‌دهد دوچرخه ثابت می‌تواند نسخه مثبتی برای بیماران مبتلا به پارکینسون باشد.
توصیه مهم برای مبتلایان به پارکینسون/ این تمرینات را جدی بگیرید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک مطالعه اولیه کوچک نشان می‌دهد دوچرخه ثابت می‌تواند نسخه مثبتی برای بیماران مبتلا به پارکینسون باشد.

 به نقل از هلث دی نیوز، محققان پی بردند مبتلایان به پارکینسون پس از استفاده از دوچرخه‌های ثابت دو نفره همراه با یک فرد مراقب، کیفیت کلی زندگی، تحرک بهتر و سرعت راه رفتن سریع‌تری داشتند.

نتایج نشان می‌دهد که شرکای مراقب نیز از این دوچرخه سواری‌ها بهره می‌برند.

خبر مرتبط
راه های درمان کبد چرب

اقتصادنیوز : افرادی که چربی و قند خون بالایی دارند و فعالیت بدنی ندارند، مستعد ابتلا به کبد چرب هستند؛ هرچند درمان قطعی برای این بیماری در مراحل پیشرفته، وجود ندارد اما با تحرک بدنی، تغذیه سالم و کاهش وزن می‌توان شرایط بهتری را برای فرد مبتلا رقم زد.

«جنیفر تریلک»، محقق ارشد و استاد علوم زیست پزشکی دانشگاه کارولینای جنوبی، گفت: «یک برنامه دوچرخه سواری منحصر به فرد که افراد مبتلا به بیماری پارکینسون را با شرکای مراقب از آنها جفت می‌کند، می‌تواند سلامت جسمی، عاطفی و روانی هر دو دوچرخه سوار را برای بهبود کیفیت زندگی آنها بهبود بخشد.»

پارکینسون یک بیماری دژنراتیو پیشرونده سیستم عصبی است. بیماران به تدریج کمتر می‌توانند بدن خود را کنترل کنند، از لرزش، سفتی پاها و مشکلات راه رفتن و تعادل رنج می‌برند.

برای این مطالعه، بیماران به همراه مراقب شأن، دو بار در هفته به مدت هشت هفته، با یک دوچرخه ثابت دو نفره تمرین کردند. این مطالعه شامل ۹ بیمار پارکینسون و مراقب شأن بود.

در طول هر جلسه، صفحه‌های تلویزیون بزرگ همگام‌سازی شده با شدت دوچرخه‌سواری حس دوچرخه‌سواری را در مسیرهای دیدنی واقعی در فضای باز ارائه می‌کرد.

به گفته محققان، از آنجایی که دوچرخه دو سرنشینه بود، شرکای مراقب توانستند به بیماران کمک کنند تا میزان رکاب زدن بالاتری برای بهره گیری از فواید سلامتی بیشتر داشته باشند.

افراد مبتلا به پارکینسون بهبود مشابهی را در انعطاف‌پذیری تجربه نکردند، اما آزمایش‌ها نشان داد که آنها عملکرد فیزیکی و تحرک بهتری پس از دوچرخه سواری داشتند.

نتایج نشان داد که بیماران همچنین احساس می‌کردند توانایی بیشتری برای مقابله با مشکلات زندگی روزمره دارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید