آخرین وضعیت حوادث ریلی/ بلیت ناهمنام؛ مشکل بزرگ راه آهن کشور

کدخبر: ۶۳۴۷۸۹
اقتصادنیوز: مدیرکل ایمنی و نظارت بر شبکه راه آهن گفت: مجموع حوادث ریلی در ۱۱ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۵ درصد کاهش یافته و به کمترین میزان در سال‌های اخیر رسیده است.
آخرین وضعیت حوادث ریلی/ بلیت ناهمنام؛ مشکل بزرگ راه آهن کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، "گوگوچانی" در جلسه کارگروه مدیریت بحران و ارتقای ایمنی راه آهن اعلام‌کرد: سوانح ریلی در ۱۱ ماه سال‌های ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به صورت مستمر کاهش یافته است.

در ادامه، "سید میعاد صالحی" مدیرعامل راه‌آهن با تاکید بر اهمیت ایمنی گفت: عملکرد ما در حوزه های مختلف اعم از بهسازی خطوط و موضوعات مختلف در حوزه ناوگان باید با نگاه افزایش ایمنی و کاهش حوادث باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: هزینه برای ایمنی، سرمایه گذاری است و لازم است توجه کافی به این موضوع انجام شود.

خبر مرتبط
برای اولین بار در راه آهن اتفاق افتاد؛ محرومیت اشخاص و شرکت های رشوه دهنده از معامله با دستگاههای دولتی +اسناد

سرپرست روابط عمومی راه‌آهن گفت: برای اولین بار در تاریخ راه آهن، اشخاص و شرکت‌های رشوه دهنده از معامله با دستگاه‌های دولتی محروم شدند.

وی تصریح‌کرد: به‌طور قطع ارتقای آموزش‌ها و توانمندی‌های نیروی انسانی نقش مهمی در ایمنی دارد. یکی از زوایای مهم در این زمینه، توجه به سبک زندگی و معیشت پرسنل عملیاتی است که می‌تواند در ارتقای ایمنی نقش‌آفرینی کند که این موضوع در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل راه آهن در ادامه این جلسه با اشاره به لزوم بررسی سبک زندگی ماموران عملیاتی، دستور داد تا در مدت زمان مشخص با کار پژوهشی و کارشناسی دقیق سبک زندگی ایده‌آل ماموران مختلف از جمله لکوموتیورانان و روسای قطار احصا شود تا علاوه بر فراهم آوردن آسایش همکاران تلاشگر و احساس رضایت بیشتر ایشان، حوادث ناشی از خطای انسانی به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

خبر مرتبط
محکومیت ۲شرکت و ۵ نفر رشوه دهنده در حوزه حمل بار راه آهن

اقتصادنیوز: مدیرکل حقوقی راه آهن گفت: پس از پیگیری‌های دوساله شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ۲ شرکت و همچنین ۵ شخص حقیقی که در دولت قبل رشوه داده بودند، به مجازات قانونی محکوم شدند.

وی در بخش دیگر این جلسه افزود: ما در راه آهن میراث دار عادت‌های غلطی هستیم که اصلاح آن غیر ممکن می‌نمود، اما وظیفه ماست که آنها را اصلاح نماییم و گام به گام به سمت اصلاح آنها در حرکتیم؛ از جمله این عادات و رویه های غلط، حرکت قطارهای باری با واگن‌های شیر بسته بود که با جدیت آن را تغییر دادیم.

صالحی ادامه‌داد: موضوع دیگر بلیت ناهمنام بود که در برخی موارد تا ۴۰ درصد افراد در یک قطار با بلیت غیرهمنام سوار می‌شدند و مشکلات زیاد امنیتی و ایمنی ایجاد می‌کرد و به عنوان نمونه اگر خدای ناکرده اتفاقی می افتاد ما نمی‌توانستیم دقیق بگوییم چه افرادی در این قطار حضور داشتند که این موضوع نیز با تلاش همکاران حوزه‌های مختلف در حال انجام است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی