در قزوین؛

کشف کلاهبرداری ۱۹۰ میلیارد ریالی یک شرکت خشکباری

کدخبر: ۶۳۵۷۸۷
اقتصادنیوز: فردی که در قالب یک شرکت صوری خرید و فروش حبوبات و خشکبار اقدام به ۱۹۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود در استان دستگیر شد.
کشف کلاهبرداری ۱۹۰ میلیارد ریالی یک شرکت خشکباری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فرمانده انتظامی قزوین گفت: فردی که در قالب یک شرکت صوری خرید و فروش حبوبات و خشکبار اقدام به ۱۹۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود در استان دستگیر شد.

پایگاه خبری پلیس گزارش داد، سردار علی ابراهیمی روز سه شنبه اظهار کرد: به دنبال ارجاع یک پرونده قضایی با موضوع کلاهبرداری تحت عنوان یک شرکت خرید و فروش حبوبات و خشکبار به پلیس آگاهی قزوین، بررسی موضوع بلافاصله در دستور کار کارآگاهان مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری این یگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: فردی با تاسیس یک شرکت صوری در حوزه خرید و فروش حبوبات و خشکبار فعالیت خود را آغاز کرده و در ابتدا نیز با خوش حسابی و پرداخت به موقع وجه معامله، اعتماد شکات را به دست آورده بود.

سردار ابراهیمی ادامه داد: نامبرده پس از گذشت مدت کوتاهی از فعالیت خود ضمن تبلیغات گسترده و راه اندازی سایت خرید اینترنتی، با ارایه چک های مدت دار خریدهایی با تناژ بالا داشته و در عین حال اموال خریداری شده را به قیمت کمتر در بازار به فروش می رساند که برخی شکات پس از اطلاع از این موضوع و صوری بودن شرکت بلافاصله نسبت به طرح شکایت و پیگیری از طریق مرجع قضایی، اقدام کرده بودند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه ماموران در جریان اقدامات اطلاعاتی خود بلافاصله محل اختفا متهم را شناسایی کرده و نامبرده را دستگیر کردند، خاطرنشان کرد: وی در تحقیقات پلیسی و مواجهه با مدارک و مستندات ماموران لب به اعتراف گشوده و به ۱۵ فقره کلاهبرداری به ارزش ۱۹۰ میلیارد ریال اعتراف کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید