ایتالیا پشت فلسطین درآمد/ مخالفت صریح با حمله نظامی به رفح

کدخبر: ۶۳۵۸۳۰
اقتصادنیوز: نخست وزیر ایتالیا اعلام کرده است که رم با عملیات اسرائیل در رفح مخالف است.
ایتالیا پشت فلسطین درآمد/ مخالفت صریح با حمله نظامی به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «جورجیا ملونی»، نخست وزیر ایتالیا گفت: ایتالیا با عملیات نظامی اسرائیل در رفح در جنوب نوار غزه مخالف است و قوانین بین المللی بایستی رعایت شود.

همسو با نخست وزیر ایتالیا، سناتور آمریکایی، «برنی سندرز» در واکنش به ادامه جنایت ضد انسانی رژیم صهیونیستی در غزه گفته است که با توجه به فاجعه و قحطی در غزه، ایالات متحده نباید حتی یک پن هم به ماشین جنگی نتانیاهو کمک کند.

خبر مرتبط
رمزگشایی حماس از هدف حملات اسرائیل

اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی حماس گفت که حملات اسرائیل در بیمارستان شفا نشان می‌دهد که این رژیم مخالف بازگشت زندگی به نوار غزه است.

برنی سندرز همچنین به اقدام اخیر آمریکا علیه تل آویو واکنش نشان داد و این اقدام را ستود و گفت: پارلمان کانادا به توقف فروش تسلیحات به اسرائیل رأی داد و این کار کاملاً درست است.

ساعاتی پیش از این، روزنامه اسرائیلی «جروزالیم پست» اعلام کرد وزیر خارجه کانادا پس از طرح غیرالزام‌آور مجلس عوام این کشور، از توقف صادرات سلاح به رژیم صهیونیستی خبر داده است.

در همین راستا، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این اقدام کانادا گفت: اتخاذ چنین تصمیمی از سوی کانادا که به حق اسرائیل برای دفاع از خود لطمه وارد می‌کند، مایه تاسف است.

علاوه بر این، رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که خاخام زوی فریدمن رهبر جریان حریدی گفته مرگ بهتر از خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی است.

همچنین خبرگزاری آکسیوس تاکید کرد که طبق نظرسنجی‌های شبکه‌های اصلی اسراییلی، اکثریت اسراییلی‌ها خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هستند.

منبع مذکور اشاره کرد که بر پایه این نظرسنجی‌ها، در صورتی که اکنون انتخابات برگزار شود، بنی گانتز نتانیاهو را شکست خواهد داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی