ادعای پوتین درباره هم دستی اوکراین در حادثه تروریستی روسیه

کدخبر: ۶۳۶۷۱۴
ولادیمیر پوتین اعلام کرد که او همچنان اوکراین را مظنون هم‌دستی در حملات تروریستی اخیر در روسیه می‌داند.
ادعای پوتین درباره هم دستی اوکراین در حادثه تروریستی روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پوتین روز دوشنبه در تماسی ویدیویی با نیروهای پلیس این کشور در اظهاراتی گفت: این حمله توسط اسلام‌گرایان افراطی انجام گرفته است.

وی اعلام کرد که آمریکا و متحدان در تلاش برای حفاظت از گروه‌های نیابتی خود در اوکراین بوده و می‌گویند که کی‌یف هیچ نقشی در این حملات تروریستی نداشته و داعش مسئول این حملات است.
رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به اینکه تروریست‌ها بعد انجام عملیات به سوی اوکراین در حال حرکت بودند گفت: آنجا چه کسی انتظارشان را می‌کشید؟ مشخصا کسانی که حامی رژیم کی‌یف هستند نمی‌خواهند که هم‌دست و حامی تروریسم شناخته شوند اما همچنان سوالات زیادی باقی است.
پوتین ادامه داد: ما می‌خواهیم بدانیم که دستور را چه کسی داده است.
وی تصریح کرد که اوکراین با شکست در خط مقدم تلاش کرده تا از مرز روسیه عبور کند، غیرنظامیان در بلگراد را بمباران کرده و به سوی کریمه موشک‌هایی شلیک کرده است.
پوتین گفت که تمامی این اقدامات که مشخصا به حمله‌ای تروریستی منتهی می‌شوند که هدف آن ترساندن روسیه و افزایش روحیه خودشان است تا بتوانند به پیروی از دستورات واشنگتن ادامه داده و به نبرد بپردازند.

سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد، در حمله روز جمعه به سالن کنسرت در حومه مسکو دست‌کم ۶۰ نفر کشته و بیش از ۱۴۵ نفر زخمی شدند. این حمله که مقام‌های روس در حال بررسی تروریستی بودن آن هستند، مرگبارترین حمله در سال‌های اخیر در روسیه است.

گروه داعش مسئولیت حمله تروریستی مرگبار روز جمعه را برعهده گرفت و در بیانیه ای اعلام کرد، جنگجویان داعش به تجمع بزرگی در حومه مسکو، پایتخت روسیه حمله کردند. داعش همچنین تأکید کرد نیروهایش فرار کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی